YATIRIMLAR DURMA NOKTASINA GELDİ

CHP Milletvekili Dr. Jale Nur Süllü, Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı Devlet Su İşleri kurumu bünyesinde devam eden yatırımların, devletin yatırımlara maddi kaynak aktaramaması nedeniyle durma noktasına geldiğini ileri sürdü.

Gündem Yorum: 0 / 13 Eylül 2019 17:00
YATIRIMLAR DURMA NOKTASINA GELDİ
-A +A

Milletvekili Jale Nur Süllü, Eskişehir’de merkez ve ilçelerde yapımına başlanılan birçok yatırımın teslim tarihleri geçmesine rağmen tamamlanamadığını iddia ederek bu yatırımlardan birinin de Tepebaşı İlçesi Gündüzler Mahallesi’nde 2017 yılında yapımına başlanılan, Mayıs 2019 tarihinde bitirileceği belirtilen baraj olduğunu açıkladı.  Süllü, teslim tarihinin üzerinden 3 ay geçmesine rağmen tamamlanamayan barajda şu anda hiçbir çalışmanın olmadığını da ekledi.
Barajın tamamlanarak bölge halkının hizmetine sunulması gerektiğini söyleyen Jale Nur Süllü, “Tarım ve Orman Bakanlığı’nın resmi sitesinde verilen bilgilere göre 2018 birim fiyatları ile dekar başına 426 TL gelir artışı,  ülke ekonomisine yıllık 5 milyon 120 bin liralık katkı, 250 kişiye de istihdam alanı sağlanması hedeflenen ve depolanacak su ile 12 bin 20 dekar zirai arazinin sulanmasını sağlayacak baraj inşaatı bir an önce tamamlanmalı” dedi. HM

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti