YENİ İSTİHDAMA OLANAK SAĞLIYOR

Ouick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar, Eskişehir’deki sigorta acenteleri ile bir araya gelerek piyasaya sundukları kefalet sigortaları hakkında bilgi verdi.

Gündem Yorum: 0 / 13 Temmuz 2019 16:47
YENİ İSTİHDAMA OLANAK SAĞLIYOR
-A +A

Bir otelin toplantı salonunda sigorta acenteleri ile bir araya gelen Ouick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar, finansal sigorta ürünleri ve sigortacılık sektörünün genel durumu ile ilgili paylaşımda bulundu. Sigorta acenteleri ile yaptığı toplantı sonrası açıklamalarda bulunan Yaşar, “Sigortacılık sektörü Türkiye’de hala beklenilen noktada değil. Biliyorsunuz sigorta sektörü, ülkemizde eski bir sektör olmasına rağmen henüz beklenilen noktada değil. Özellikle yeni ekonomik programında, banka dışı finans alanının büyümesi söz konusu stratejik olarak biz de sigorta sektöründe bu alanda faaliyet gösteriyoruz. Özellikle biz de banka dışı finans alanında ürünler geliştirerek, bu alanın büyümesine katkı sağlamaya çalışıyoruz. Quick Sigorta henüz 2 yaşında bir sigorta şirketi ama buna rağmen kısa süre içerisinde sektörde önemli başarılara imza attı. Özellikle oto ve trafik sigortalarında adette sektör birincisi haline geldi. Bu başarıyı finansal sigorta alanlarında da devam ettirmeye çalışıyoruz ve kefalet sigortalarını piyasaya sunduk. Bu kefalet sigortaları banka teminat mektubuna birebir eşdeğerde bir üründür” dedi.
EKONOMİYE YENİ HACİM
Yaşar, kefaret sigortaları ile ilgili detaylı bilgi vererek “İş insanlarımızın bankalarda kredi limitleri var. Bu limitler ikiye ayrılıyor nakit ve gayri nakdi krediler olmak üzere. Biz teminat mektupları yerine, kefaret senetleri vererek iş insanlarımızın aslında bu gayri nakdi kredi limitlerini kullanmalarını önlemiş oluyoruz. Dolayısıyla bankalardaki limitlerini tamamen nakit kredi olarak kullanabilme şansları oluyor. Bu ne sağlıyor? İş insanlarımızın nakit kredilerle yeni iş olanakları, yeni istihdam, yeni vergi gelirleri, yeni fabrikalar, yeni iş yerleri oluşturmasına, açmasına imkan tanıyor. Dolayısıyla ekonomiye yeni bir hacim oluşturuyor. Biz bunun için çaba gösteriyoruz” ifadelerini kullandı. HM

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti