YETER ARTIK KENDİNİZE GELİN…

Eskişehirspor Kulübü İcra kurulu Üyesi ve ETB Başkanı Murat Diri, imza vermeyen ve takımdan ayrılan futbolcular hakkında sosyal medyada eleştiri yapan taraftarlara sert uyarıda bulundu. Diri, “Daha çok sıkıntılar yaşanacak. Her geçen gün kötüye gidiyoruz. Şehirden kimse bu duruma dur demiyor. Biz elimizden geldiğince imza toplamaya devam edeceğiz. Bu süreçte sağa sola sataşmak yerine, daha aklı selim davranarak insanları ikna edelim.Pazartesinden itibaren takım kamptan dönüyor. Hadi bakalım. Burada yazanları görelim. Tesiste doğalgaz yok. Ekmek yok. Su yok. Erzak yok.Yeter artık kendinize gelin” dedi.

Spor Yorum: 0 / 14 Ocak 2019 15:32
YETER ARTIK KENDİNİZE GELİN…
-A +A


DİRİ TEPKİ GÖSTERDİ
Eskişehirspor’da teknik kadrodan iki gün izin alarak takımdan ayrılan ve adı Adana Demirspor’a transfer olacak diye çıkan Semih Güler’in yanı sıra, transfer tahtasının açılması için gerekli olan imzaların toplanması için, bazı futbolcular hakkında, sosyal medyada yapılan ağır eleştirilere, İcra Kurulu Üyesi Murat Diri’den tepki geldi.
RUH HASTALARI
Diri yaptığı açıklamada, sosyal medyada ve baçı taraftar sitelerinde yapılan ağır eleştirilere değinerek  “Bazı sayfalara giden oyuncularımız veya imza vermeyenler ile ilgili sayfalara yapılan küfürlü yorumları silin küfür edenleri engelleyin veya şikayet edin.
İmza alacağımız veya kendi oyuncularımızı bu ruh hastaları yüzünden ikna edemiyoruz.
KIZACAKSAK KENDİ ŞEHRİMİZE KAZALIM
Bugün yaşanan Semih problemiyle ilgili küfürler yazan bir kesim var. Adam sezon başından beri bu takımın kaptanlığını yaptı. Yeter artık kendinize gelin. Kendisine taraftar süsü veren bu Eskişehirspor düşmanlarını konuşturmayın. Taraftarı Semih’e veya Adana Demir’e karşı kışkırtma çabasına girenler bilmelidir ki bu Semih veya ADS’ye bağlı bir sıkıntı değil. Şehirde başkanım diye gezip bu adamın gitmesine seyirci kalanlar, şehrin seçilmişleri, iş adamıyım diye gezenleri odaları kısacası burada kızacaksanız kendi şehrimize kızalım.
TAKIM KAYYUMA GİDİYOR BEYLER
Hani Halil var diye destek olunmuyordu? Ne oldu şimdi bu bahaneyi söyleyenler. Halil gitti. Takımda kendi reklamını yapanlardan başka aday yok. Tamım kayyuma gidiyor beyler. Ama bizim derdimiz Semih olmuş. Kulübün içinde bulunduğu durumu bilmiyor musunuz?
Semih 2 senedir para almıyor. Profesyonel adam cebinde 5 kuruş para yok. Burada yazıp çizenler maç günleri kapıda 5 lira bağış toplayan arkadaşlara para vermemek için kırk takla atanlar bu gün Semih gidiyor diye ona veya Adana Demire kelimeler yazıyor.
ÖNCE KENDİMİZDEN BAŞLAYALIM SORGULAMAYA
Semih gitmesini kimse istemez ama açın bakın kulübün aidatını bile yatırmayan bile kaç kişi var. Gidin o listeye tekrar bakın.
Kulübün yayınladığı aidat durumunu gösteren listede;
568 kişi 1 dönem borçlu
195 kişi 2 dönem borçlu
488 kişi 3 dönem ve üzeri
451 kişi borcu yok görünüyor. (1-2 hata olabilir)
3 dönem ve üzeri borçluları 3 dönem olarak kabul edersek toplam alacak: 581.760 TL hepsi tam olarak borcunu ödese 700.000TL civarı aidat borcu var üyelerin.
Önce kendimizden başlayalım sorgulamaya. Hemen araya fitne sokup yok Adana Demire veya Semih’e yada giden X bir oyuncuya laf söyleyeceğinize kendimize bakalım. Herkes kendisine sorsun Es Es için ne kadar mücadele ediyoruz. Klavyeyi elimize alıp sallamak en kolayı. Gerçekleri değiştirmez. Önce kendimize bakalım.
LAF SÖYLEMEYE HAKKI YOKTUR
Takım kayyuma kalıyor. 1 haftadan az süre kaldı. Böyle giderse hafta içinde başka oyuncularda başka kulüplere gidecek. Hepsi Eskişehirsporlu çocuklar ama bu çocuklarında hayatlarını idame ettirmeleri gerekir. Az da olsa para almaları gerekirdi. 5 liralık bağış makbuzunu bile almadan geçenler bu gün Semih’e veya başka bir oyuncuya takıma laf söylemeye hakkı yoktur.
YAZANLARI GÖRELİM
Pazartesinden itibaren takım kamptan dönüyor. Hadi bakalım. Burada yazanları görelim. Tesiste doğalgaz yok. Ekmek yok. Su yok. Erzak yok..
Buradan tüm taraftarımızın dikkatli olmasını; sağda solda böyle fitne yazıları paylaşıp yorum yapanlara karşı anında cevap vermesini rica ediyorum. Bu tipler yüzünden bir çok olumlu olacak gelişme olumsuzlukla sonuçlanıyor.
GİTTİYSE ADS YE GİTMİŞTİR
Semih gitmiş olabilir. Kamp ziyareti yaptığımız da Galatasaray ile oynanan hazırlık maçında onlarca menajer Semih’i izledi. Bir çok kulüp Semih’e talip oldu. Semih’te eğer gittiyse de inşallah başka takıma değil kardeş ADS ye gitmiştir.
DAHA ÇOK SIKINTI YAŞANACAK
Sağda solda ahkam kesenlere bakmayın. Bu fitnecilere fırsat vermeyin. Daha çok sıkıntılar yaşanacak. Her geçen gün kötüye gidiyoruz. Şehirden kimse bu duruma dur demiyor. Biz elimizden geldiğince imza toplamaya devam edeceğiz. Bu süreçte sağa sola sataşmak yerine, daha aklı selim davranarak insanları ikna edelim.”

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Spor
KOMBİNE SATIŞI BAŞLIYOR

KOMBİNE SATIŞI BAŞLIYOR

17:25 - 23 Haziran 2019
Spor
-6 puan için kader günü

-6 puan için kader günü

17:25 - 23 Haziran 2019
Spor
BEDİRHAN 2 YIL UZATTI

BEDİRHAN 2 YIL UZATTI

16:30 - 21 Haziran 2019
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti