YETKİ BELGESİNİ ALDI

Eskişehir’de Sağlık turizmi konusunda gerekli çalışmaları tamamlayarak Sağlık Turizmi Yetki Belgesi alan Eskişehir Şehir Hastanesinden sonra, Yunus Emre Devlet Hastanesi ile Eskişehir Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi de "Sağlık Turizmi Yetki Belgesi" almaya hak kazandı.

Sağlık Yorum: 0 / 9 Temmuz 2019 17:28
YETKİ BELGESİNİ ALDI
-A +A

Sağlık Bakanlığı'nın 'Uluslararası Sağlık Turizmi ve Turistin Sağlığı' yönetmeliği gereği, uluslararası sağlık hizmetlerinde faaliyet gösterecek hastaneler için 1 yıl içinde yetki belgesini alma mecburiyeti getirildi. Bu kapsamda Yunus Emre Devlet Hastanesi ile Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi  alt yapısını oluşturarak başvurusunu yaptı. Bakanlık tarafından yapılan inceleme ve teftişler sonucu ülke çapında başvurusu kabul edilen hastaneler arasında bu belgeyi almaya hak kazandı.
Eskişehir deki Kamu Hastaneleri olarak yurt dışından ve diğer illerden gelen hastaları kabul etmeye hazır olduklarını ifade eden Eskişehir  İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Uğur Bilge “Son yıllarda Sağlık Bakanlığımızın önem verdiği sağlık turizmi açısından da şehrimizde bu hizmeti verecek özelliklere sahip Eskişehir şehir Hastanesi, Yunus Emre  Devlet Hastanesi ile Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinin önemli bir durumu ortaya çıktı” dedi.
Kaliteli hizmet sunduklarının altını çizen Müdür Bilge, “Sürekli gelişen ve değişen sağlık hizmetlerinin takipçisi olan hastanelerimizde sunulan kaliteli hizmetler ile Türkiye’yi en iyi şekilde temsil edeceğiz. Sağlık Turizmi ve turistin sağlığı kapsamında, alanında üst düzey bilgi ve tecrübeye sahip hekimlerimiz, son teknolojik imkânlar ile donatılmış bin 85 yatak kapasiteli şehir Hastanemiz, 825 yatak kapasiteli Yunus Emre Devlet hastanemiz  ile 95 diş ünite ile Ağız ve Diş Sağlığı Hastanemiz üstün hizmet kalite politikamızla uluslararası hastalarımızı kabul etmeye hazırız” ifadelerini kullandı.
Eskişehir’i sağlık konusunda önemli bir konuma getirmek istediklerini ifade eden Müdür Uğur Bilge, “Amacımız uluslararası sağlık turizmi ile turizm yönünden önemli bir lokasyon sahip olan ilimizi tarihi ve coğrafi zenginliklerinin yanında Sağlık Hizmeti alanında da Uluslararası platformda önemli bir konuma getirerek ülkemizi uluslararası düzeyde en iyi şekilde temsil etmek ve ülke ekonomisine katkı sağlamak olacaktır. Sağlık Turizmi ve Turistin Sağlığı alanında yetki belgesi alan hastaneler arasında ilimizdeki kamu hastanelerinin olmasından ve hastanelerimizde Uluslararası düzeyde sağlık hizmeti sunmaktan gururluyuz” dedi. HM

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti