YÖNETİME SAHİP ÇIKMALI VE DESTEKLEMELİYİZ

Eskişehirspor Taraftarlar Birliği (ETB) Başkanı Murat Diri açıklamalar yaptı. Diri, “Bu zorlu şartlarda kulübü yaşatmaya çalışan bu ekibe bu süreçte destek olmak gerekiyor. Yönetim kurulumuza sahip çıkmalı ve desteklemeliyiz” dedi.

Spor Yorum: 0 / 20 Mayıs 2020 17:36
YÖNETİME SAHİP  ÇIKMALI VE DESTEKLEMELİYİZ
-A +A

Bütün umutlarımızı bitirdi
ETB Başkanı Murat Diri açıklamasında şu ifadeleri kullandı; “Geldiğimiz noktada kulübümüzün içinde bulunduğu durumu hepimiz çok iyi biliyoruz. Son yıllarda verdiğimiz mücadele Türkiye’de hiçbir camianın veremeyeceği bir mücadeleydi. Hepimiz çok yorulduk fakat hiç vazgeçmedik. Çok direndik ancak Boffin’den gelen -6 puan cezası bu sene ligde kalabilmek adına bütün umutlarımızı bitirdi.Sezona -9 puan ve sıkıntı bir süreçle başlamıştık. Verilen vaatler yerine getirilmediği için galibiyet serisi yakalayamamış ve alt sıralara demir atmıştık.”
 
Tek şans küme düşmenin kalkması
“Bunca sıkıntı içinde mücadele etmek kolay değildi ona rağmen 12. haftaya geldiğimizde takımımız sadece 10 puan toplayabildi ve 1 puanla son sıradaydık. Şu anda Boffin’in cezasının da düşülmesiyle birlikte 11 puandayız. Eğer puan silme cezaları olmasaydı şu an 26 puanımız vardı ve küme düşmezdik. Nitekim artık küme düşmememiz için tek şansımız küresel salgın korona illetinden dolayı liglerin iptal edilmesi ve baştan oynanması veya küme düşmenin kaldırılmasıdır.”
 
Kenetlenerek atlatmalıyız
“Hiç biri olmasa da, bu zorlu şartlarda kulübü yaşatmaya çalışan bu ekibe bu süreçte destek olmak gerekiyor. Hatalar olabilir ama bu hataları hep beraber kenetlenmiş şekilde atlatmalıyız. Sezon başında da oyuncu satmaya çalışıldı ancak çok az paralar verildi. Şimdi dünya bir de korona yüzünden büyük maddi sıkıntılar yaşarken artık futbolda da bu denli büyük paralar dönmeyeceği gerçeğini hepimizin kabullenmesi gerekmektedir. En sıkıntılı dönemlerin yaşandığı bugünlerde mücadeleyi bırakmayan yönetim kurulumuza sahip çıkmalı ve desteklemeliyiz.”
 
Takımdan ayrılacaklar olabilir
Taraftarların desteğinin yanında, şehrin ileri gelenleri de destek olursa yönetim kurulumuz bu süreci en az zararla atlatacak yeterliliğe ve yüreklerinde Eskişehirspor sevdasına sahiptir. Kutlu Eskişehirspor davası yaşasın diye mücadele eden kim varsa yanında durmaya devam edelim.Oyuncu arkadaşlarımız arasından takımdan ayrılacak olanlar olabilir ancak onlar da kulübün bu zor günlerinde maddi olarak katkı sağlamadan ayrılmamalı. Onların da bir hayatı var ama onları bu konuma getiren camiaya da borçları var. Neler yaşadığımızı görüyorlar. Sözleşme yenileme konusunda, transfer konusunda yönetimimize destek olmalarını diliyoruz.”

Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Eskişehir Yenigün GazetesiHaber Yazılımı Haber Scripti