ÇAĞDAŞ SANATLAR GALESİ EKOL HALİNE GELDİ

Kategori: Gündem - Tarih: 22 Haziran 2022 15:04
ÇAĞDAŞ SANATLAR GALESİ EKOL HALİNE GELDİ

Odunpazarı Belediyesi Çağdaş Sanatlar Galerisi sanat serüvenine Murat Ateşli’nin Argumentum adını verdiği Resim Sergisi ile devam ediyor.

39 eserden oluşan sergi, 29 Temmuz’a kadar açık kalacak.  Odunpazarı’nda hayat sanat birlikteliğini sağlayan Odunpazarı Belediyesi Çağdaş Sanatlar Galerisi, sanat serüvenini Murat Ateşli’nin Argumentum Resim Sergisi ile sürdürdü. Çağdaş Sanatlar Galerisinin 25’inci, 2022 yılının ise üçüncü sergisi olan Argumentum’um açılışına Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Hayri Esmer, Rıdvan Coşkun’un yanı sıra çok sayıda sanatsever katıldı.  Serginin açılış konuşmasını yapan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Çağdaş Sanatlar Galerisinin artık bir ekol haline geldiğini söyledi. Sanatçı Murat Ateşli’ye teşekkür eden Başkan Kurt, “Başarılarının devamını diliyorum. Odunpazarı Belediyesi olarak sanatı ve sanatçıyı desteklemek ve bu doğrultudaki çalışmalarımızı artırarak devam ettirmek istiyoruz. Bugün galerimizde yer alan eserler gerçekten çok farklı ve insanı farkı şeyler düşünmeye yöneltiyor. Ben o nedenle Murat Ateşli’ye bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.  

BELEDİYEYE BAĞIŞLADI
Konuşmaların ardından Başkan Kurt, Murat Ateşli’ye teşekkür plaketi takdim etti. Bu sırada Murat Ateşli, sergiye adını veren Argumentum isimli çalışmasını Odunpazarı Belediyesine bağışladığını açıkladı. Bunun üzerine söz alan Başkan Kurt, Ateşli’ye teşekkür etti. Konuşmaların ve plaket takdiminin ardından Başkan Kurt ve sergi açılışına katılan sanatseverler, sergi alanını gezdi. Başkan Kurt’a eşlik eden Murat Ateşli, eserleri hakkında bilgi verdi. Murat Ateşli’nin kendini izleyicinin yerine koyarak oluşturduğu yapıtlarının yer aldığı Argumentum, 29 Temmuz’a kadar açık kalacak. HM
 

http://www.esyenigun.com/haberprint/cagdas-sanatlar-galesi-ekol-haline-geldi-89634.html