HAKLI TALEPLERİNİN YANINDAYIZ

Gündem 2 Ocak 2022 17:59
Videoyu Aç HAKLI TALEPLERİNİN YANINDAYIZ
A
a

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Türk Hemşireler Derneği Eskişehir Şube Başkanı Gamze Onar Başarangil ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret ederek yeni yıllarını kutladı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Şehir Hastanesi, üniversite hastanesi ile özel ve kamudan çalışanların bulunduğu yönetimde Çakırözer, hemşirelerin talep ve sıkıntılarını dinledi.

SORUNLARI YOK SAYILIYOR
Pandemi döneminde hemşirelerin de ağır koşullar altında özveriyle çalıştığını dile getiren Dernek Başkanı Başarangil, “Gerek sağlık hizmet sunumunda iş barışının yeniden inşası, gerekse sağlık hizmet sunumunun ve pandeminin yükünü sırtlayan 300 bine yakın hemşirenin sorun ve talepleri görmezden geliniyor. Aşılamadan, covid servisi, yoğun bakım merkezlerine kadar her birimiz gerekirse ailelerimizi evde bırakarak büyük zorluklar altında çalıştık. Çalışmaya devam ediyoruz. Her alanda aynı işi üreten hemşirelerin aynı, eşit, adil ve hakkaniyetli haklara sahip olabilmesi adına taleplerimizin yerine getirilmesini istiyoruz” dedi.

SÖZLEŞMELERİ YENİLEMEDİLER!
Hemşirelerin ağır çalışma koşulları ve ekonomik zorluklar altında ezildiğini dile getiren Türk Hemşireler Derneği Eskişehir şubesi yönetimi,  emeğinin hakkını alamayan hemşirelerin göçe hazırlandığını dile getirdi. Başkan Başarangil ve dernek yönetimi, Eskişehir’deki ve Türkiye’nin dört bir yanındaki hemşirelerin yurtdışı planı yaptığını söylerek, “Emeğinin hakkını alamayan arkadaşlarımız artık yurtdışına gitmek için plan yapıyor. Birçok arkadaşımız farklı ülkelerin dillerini öğrenebilmek için kurslara başladı. Sadece Eskişehir Şehir Hastanesi’nde 3 arkadaşımız yurtdışına gideceği için sözleşmesini yenilemedi. Türkiye’de yüzlerce hemşire bu durumda olabilir” dedi.

ŞİDDET KONUSUNDA SIKINTILARI VAR
Türk Hemşireler Derneği Eskişehir Şubesi yönetimini dinleyen Çakırözer ise şöyle konuştu: “Türk Hemşireler Derneği Eskişehir Şubesi Başkanı Gamze hemşire ve yönetimindeki değerli hemşirelerle buluştuk. Hem bizim sağlığımız için özveriyle çalışan hemşirelerin yeni yılını kutladık. Hem de onların şahsında pandemi döneminde zor bir dönemden geçen tüm sağlık emekçilerimizin yeni yılını kutladık. Hemşireler önemli sıkıntılar ile karşı karşıya. Özlük hakları konusunda, sağlıkta şiddet konusunda birçok sıkıntıları var. Onların yaşadığı sorunlara çare bulmak bizlerin görevi. Kamu olsun, üniversite hastaneleri olsun, şehir hastaneleri olsun, özel hastaneler olsun maaş konusundaki farklılıkların, ayrımcılığın bir an önce giderilmesi gerekiyor. Bunların ortadan kaldırılması için yasa ise yasa, toplumun bilinçlendirilmesi ise bilinçlerdirme konusunda tüm toplum hemşirelerimiz için elimizden geleni yapmalıyız. Hemşirelerimiz ve tüm sağlık emeçilerimizin hak ettiği özlük hakları alması için mücadelemizi sürdrüreceğiz.” HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir