HALK DÖVİZ BÜROLARINA AKIN ETTİ

Gündem 21 Aralık 2021 17:42
Videoyu Aç HALK DÖVİZ BÜROLARINA AKIN ETTİ
A
a

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kabine toplantısının ardından verdiği mesajlar sonrası döviz kurunda çok sert düşüş yaşandı. Kurun düşmesi büyük paniğe neden olurken, vatandaşlar döviz bürolarına akın etti.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısı sonrası yeni ekonomik tedbirleri kamuoyuyla paylaştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları sonrası kurda sert düşüş yaşandı. Türkiye adeta altın ve dolar piyasasına kilitlenerek, akıl almaz bir olaya tanıklık etti. Kurdaki düşüş büyük paniğe neden olurken, sabah saatlerinde vatandaşlar döviz bürolarında kuyruklar oluşturdu. Kimi vatandaş büyük şaşkınlık yaşadığını ve memleketin kötüye gittiğini savundu. Kimi ise, “Ben batarsam Türk parasıyla batayım, Amerikan dolarıyla değil. Bu millet Amerika’ya teslim olmaz” diyerek tepkisini dile getirdi.
Öte yandan Eskişehir Kuyumcular Odası Başkanı Ercan Arıyürek, piyasalardaki dalgalanma ile ilgili konuşarak bu durumun yılbaşına kadar devam edeceğini tahmin ettiğini söyledi. Arıyürek,“Altın fiyatları son aylarda hükümetimizin faizleri indirmesinden ötürü altın fiyatlarında da yükselme oldu. Tabii bu yükselmeleri halkımız daha fazla yükselecek diye paralarını bankalardan çekip dövize ve altına yatırdılar. Dün gece kabine toplantısıyla çeşitli önlemlerin alınmasıyla altın fiyatlarında yüzde 35 civarı bir gerileme oldu. Bugün sabaha baktığımızda çok oynak bir piyasanın olduğu doların ve altının dakikalar içerisinde çok fazla oynadığını gördük. Artık bu durum yılbaşına kadar böyle gider. Sonrasında rayına oturur diye düşünüyorum” dedi. 1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir