HALK MERKEZLERİ ARTIK ÇÖZÜM MERKEZİ

Gündem 5 Eylül 2021 17:54
Videoyu Aç HALK MERKEZLERİ ARTIK ÇÖZÜM MERKEZİ
A
a

Odunpazarı Belediyesi, “Halk için halk merkezleri” sloganı ile 15 mahallede hizmete soktuğu, 16 halk merkezinde çalışmalarını sürdürüyor.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Belediye son olarak, vatandaşların şikâyet, görüş ve taleplerini ilettiği Halk Masası Birimi sistemini, halk merkezlerine de taşıdı. Odunpazarı Belediyesi ile ilgili dilek, istek ve şikâyeti olan vatandaşlar, bunları ana hizmet binasında yer alan Halk Masası’nın yanı sıra halk merkezlerine de bildirebilecek. Artık, halk merkezleri de vatandaşların istek, dilek ve şikayetleri için çözüm merkezine dönüştü.  
Odunpazarı Belediyesi, mahallelerin sosyal ve kültürel anlamda kalkınmasına katkı sunmak için 15 mahallede 16 halk merkezi açtı. Çalışmalarını “Halk için halk merkezleri” sloganı ile yürüten halk merkezleri, artık belediye ile vatandaşlar arasında bir köprü görevi de görüyor. Vatandaşların belediye ile ilgili dilek, istek ve şikayetlerinin çözüme ulaştığı “Halk Masası” birimi sistemi, halk merkezlerine de taşındı. İstek, dilek ya da şikâyeti olan vatandaşlar, bunları hem ana hizmet binasındaki Halk Masasına hem de halk merkezlerine iletebilecek. 
İstek, şikâyet ya da talebi bulunan vatandaşlar, kendilerine en yakın halk merkezine giderek bu istek, şikâyet ya da taleplerini buradaki personele yazlı veya sözlü olarak iletiyor. Halk merkezi personeli de vatandaşın bu istek, şikâyet ya da taleplerini Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS) üzerinden ilgili birimin yetkililerine iletiyor. Vatandaşın istek, şikâyet ya da talebi EBYS ile kayıt altına alınarak, kısa sürede çözüme ulaştırılıyor. Yazılı başvurular ise tarayıcılar ile taranarak, ana hizmet binasında bulunan “evrak kayıt birimine” iletiliyor. Ardından da vatandaşa bilgi veriliyor. Odunpazarı Belediyesi’nin 16 halk merkezinin belediye ile vatandaşlar arasında köprü oluşturduğunu belirten yetkililer, “Halk Merkezlerinin sahibi Odunpazarlı hemşehrilerimiz. Hemşehrilerimiz pandemi koşullarına uyarak, halk Merkezlerinde yer alan atölyelere katılabilirler, burada bir araya gelerek üretip, fikir alışverişinde bulunabilirler. Halk merkezleri hemşehrilerimize hizmet etmek için var. Artık hemşehrilerimizin şikâyet, görüş ve taleplerinin çözümünde de aktif olarak hizmet veriyoruz. Şikayet, görüş ve talebi olan hemşehrilerimizin, bunları iletmek için kendilerine en yakın halk merkezine gelmesi yeterli. Hemşehrimizin şikâyet ve dileklerini kısa sürece çözüme ulaştırırken; taleplerini ise ilgili birimlere yönlendiriyoruz” dedi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat