HALKA DEVREDİLMELİ

Gündem 30 Haziran 2021 16:56
Videoyu Aç HALKA DEVREDİLMELİ
A
a

SOL Parti İl Başkanı Hüseyin Öztürk, kamu özel iş birliği modeliyle yapılan Adana, Bursa, Elazığ, Yozgat ve İstanbul Başakşehir Şehir Hastanelerinin işletmesinin Danimarkalı bir şirkete satılmasına tepki gösterdi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Öztürk, “Asıl niyet zaman içinde sağlık hizmetlerinin paralı hale getirilmesi. Bu hastaneler kamulaştırılarak halka devredilmeli ve parasız sağlık hizmeti sunulmalıdır” dedi.
Kamu mallarının emperyalistlere peşkeş çekildiğini söyleyen Öztürk, “Kamunun kaynaklarına ‘çöken’ bu şirketler; bu kaynakların emperyalist tekellere aktarılmasının da işbirlikçisi rolünü üstleniyor. Bu satışın sadece söz konusu 5 şehir hastanesiyle kalmayacağı ve işletmesi verilen bu hastanelerde sunulan hizmetlerin zaman içinde halktan ilave para alımına doğru gideceği ortadadır. Asıl niyetin de zaman içinde sağlık hizmetlerinin tamamen paralı hale getirilmesi olduğu da bilinmektedir. Ancak biz diyoruz ki insan yaşamı parayla ölçülemez! Kamu-özel ortaklığı ile yapılan; şirketlere hasta, işlem bedeli olarak taahhüt edilen ve bütçeden para yutmada kara delik haline getirilmiş olan bu hastaneler ivedilikle kamulaştırılarak asıl sahibi olan halka devredilmeli ve parasız sağlık hizmeti sunulmalıdır” şeklinde konuştu. SAMET KILIÇ
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat