Europen 09 2022 Desktop

HALKIMIZ İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Gündem 29 Ocak 2023 17:01
Videoyu Aç HALKIMIZ İÇİN ÇALIŞIYORUZ
A
a

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Bilecik Belediyesi arasında ‘Halkın esnafı proje lansmanı’ gerçekleşti. Proje kapsamında Bilecikliler BiKart uygulamasıyla ihtiyaçlarına göre gönül rahatlığıyla alışveriş yapabilecek.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Bilecik Belediyesi işbirliğiyle Bilecik Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde ‘Halkın esnafı projesi lansmanı gerçekleşti. Toplantıda ihtiyaç sahiplerinin gönül rahatlığıyla alışveriş yapacakları BiKart uygulaması tanıtıldı. Toplantıya İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yanı sıra, CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel, CHP Parti Meclis üyesi Gökhan Günaydın, CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, Bilecik Belediye Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı, Bozüyük Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, CHP İl ve İlçe Başkanları ile çok sayıda partili ve vatandaşlar katıldı.

BİKART BİLECİK’TE
İBB iştiraki BELBİM A.Ş. Genel Müdürü  Nihat Narin “Halkın Esnafı Projesi” hakkında bilgi verdi. Narin, “İBB ve Bilecik Belediyesi iş birliğiyle hem Bilecik’te hem İstanbul’da geçecek “Bikart” geliştirildi. Bikart, BELBİM tarafından ödeme altyapısı sağlanan İstanbulkart altyapılı bir ön ödemeli kart olarak tasarlandı. Bikart, Bilecik Belediyesi tarafından ekonomik yönden dezavantajlı ailelere sosyal destek kartı olarak sunulacak” dedi.

İNSANCA YAŞAMA HEDEFİNE UZANAN KÖPRÜ

Tanıtım toplantısında söz alan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da projeyi insanca yaşama hedefine uzanan bir köprü olarak nitelendirdi. İmamoğlu, “Değerli Belediye Başkanımız Melek Mızrak Subaşı bu konuda bizimle çok değerli bir işbirliği hazırlamıştır, düşünmüştür. Buradan bütün hemşerilerimizin huzurunda kendisine yürekten teşekkür ediyorum. Bu sistemle eğer Bilecik halkımız buna sahip çıkar ve bu kartı yüksek sayıda elde eder ise çok verimli bir sahaya erişeceğini, bundan dezavantajlı vatandaşlarımızın faydalandığı gibi, aynı zamanda aynı kartla İstanbul'un bütün imkanlarından da ulaşımda birçok noktaya kadar faydalanabileceğinin altını çizmek istiyorum” dedi.

YÜZLERCE KİŞİYİ RAHATLATACAK
Bilecik Belediye Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı projenin yüzlerce vatandaşı ekonomik olarak rahatlatacağını dile getirdi. Subaşı, “Bugün tanıtımını yapacağımız Projemizde hem iş birliği yaptığımız hem de bizlere bu projede her türlü altyapı desteğini veren Ekrem Başkanımız ve çok kıymetli yol arkadaşlarına, bu anlamlı ve özel günümüzde bizleri kırmayıp yanımızda oldukları için teşekkür etmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

MİLLETİMİZ BİZİ BAĞRINA BASACAKTIR
Toplantıda konuşma yapan bir diğer isim ise CHP Genel Başkan Yardımcısı  Onursal Adıgüzeldi. Adıgüzel, “Görüyoruz ki nasıl 31 Mart’ta İstanbul’da Bilecik’te, Adana’da, Mersin’de Türkiye’nin birçok beldesinde bizi millet bağrına basmışsa, Mayıs seçimlerinde de bizi bağrına basmaya devam edecek” dedi.

KURTULUŞ EVİNİN TEMELİ ATILDI

CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Bilecik’in Bozüyük ilçesinde yapılacak ‘Kurtuluş Savaşı Anı Evi ve Seyir Terası’ projesinin temel atma törenine katıldı. Adıgüzel ve İmamoğlu, Bilecik turunu Osmanlı Beyliği'nin kurucusu Osman Gazi'nin babası ve Selçuklu Uçbeyi Ertuğrul Gazi'nin Söğüt ilçesindeki türbesini ziyaret ederek tamamladı.

ES TV YAYININA KONUK OLDULAR   

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Bilecik’e gelen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na CHP’nin kurmay isimleri de eşlik etti. Düzenlenen programlar ES TV ekranlarından canlı olarak yayımlanırken, ES TV canlı yayının özel konukları da vardı. ES TV Genel Yayın Yönetmeni Şener Çetin Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclis Üyesi Gökhan Günaydın, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ve Bilecik Belediye Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı’nı ve ESGROUP Genel Koordinatörü Ali Baş’ı konuk aldı.

MİLLETİN İRADESİ GERİ DÖNECEK!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Bilecik temasları kapsamında ES TV canlı yayının özel konukları vardı. ES TV yayınına konuk olan CHP Parti Meclis Üyesi Gökhan Günaydın AK Parti’nin ‘Yeter söz milletindir’ sloganının doğru bir slogan olduğunu söyleyerek, “Evet bir tek adam gidecek, milletin iradesi geri dönecektir” dedi.

VATANDAŞ HUKUKSUZLUKLARI HAYKIRIYOR

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt Türkiye’de kötü bir adalet mekanizması olduğunu söyleyerek, “Zaten artık seçim atmosferine girdik. Bu coşku büyüyerek devam edecek. Şu anda Bozüyük yağmura rağmen Ekrem Bey halkın içinde ve inşallah güzel sonuç alacağız. Türkiye’de şu anda yüzyıllık süreç içerisinde hiç olmadığı kadar kötü bir adalet mekanizması var. İnsanların adalet duygu körelmeye başlamış Yapılan haksızlıkları, hukuksuzlukları da haykırıyor. Zaten Ekrem Başkan da Türkiye’yi gezerek bu somut durumu uygulama çalışıyor. Umarım anlatabilir” dedi.

BARIŞ VE UMUT DOLU GÜNLER ÇOK YAKIN

Bilecik Belediye Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı da, “Altılı masadan çıkacak aday hepimizin adayıdır. Ve ne olursa olsun adaleti ve demokrasiyi getiren bir aday olacaktır. Buna hiç kimsenin bir şüphesi olmasın. Güzel günler, barış ve umut dolu günler çok yakın diyoruz” şeklinde konuştu.

ATAÇ’A YOĞUN İLGİ

Bilecik Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde gerçekleştirilen “Halkın Esnafı Projesi” tanıtım toplantısı ile Kurtuluş Savaşı Anı Evi ve Bozüyük Yeni Seyir Terası Projesinin temel atma törenine Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’ta katılan isimler arasındaydı. Vadipark’taki program sonrasında gerçekleşen esnaf ziyaretinde ve Atatürk Parkında gerçekleşen halk buluşmasında vatandaşlar Başkan Ataç’a yoğun ilgi gösterdi.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat