HARB İŞ’DE HASAN ATAK GÜVEN TAZELEDİ

Gündem 5 Mart 2023 16:28
Videoyu Aç HARB İŞ’DE HASAN ATAK GÜVEN TAZELEDİ
A
a

TÜRK HARB İŞ Sendikası Eskişehir Şubesi 17’inci Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Genel kurulda Hasan Atak 99 oy alarak şube başkanı seçilerek güven tazeledi. Başkan Atak, “Biz mücadele anlamında da diğer sendikalarımızla iş birliği yaparak üyelerimizin haklarını koruyoruz” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
BİRLİK BERABERLİK İÇİNDE OLACAĞIZ
TÜRK HARB İŞ Sendikası Eskişehir Şubesi 17’inci Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Anemon Otel’de gerçekleştirilen genel kurulda Hasan Atak ve Kenan Aydemir yarıştı. İki adayla gidilen genel kurulda, Aydemir ve Atak yaptıkları konuşmalarla yeni dönemde yapmak istedikleri çalışmalar hakkında bilgi verdi.  Adaylığına ilişkin konuşan ve emeğe gönül veren herkesle yan yana mücadele etmek istediklerini söyleyen Hasan Atak, “Aslında çok zor şartlar altında yapıyoruz bunu. Deprem felaketiyle bir ekonomik krizin içerisinde olduğumuz bir dönem. Biz ekonomik olarak da ciddi problemler yaşamaya başlayan kamu sektöründe çalışan işçiler durumundayız. İşin açıkçası özlük haklar, sosyal haklar tabi çok fazla önemli. Ama ekonomik açıdan ciddi bir gelir düşüklüğü yaşamış durumdayız. Milli savunma sanayinde çalışan işçilerin bu gelirlerini normal seviyede dünya standartlarına, Avrupa standartlarına gelmesi konusunda ciddi bir mücadele vermek istiyoruz. Ama şunun da farkındayız, şunun da bilincindeyiz. İşçi sınıfı sadece Türk Harb İş Sendikası, savunma sanayisindeki işçilerle olmuyor. Diğer bütün sektördeki işçilerle birlik beraberlik içerisinde olarak bir yerlere geliniyor. Biz mücadele anlamında da diğer sendikalarımızla iş birliği yaparak yüreği emekten yana olan bütün sendikalarla iş birliği içinde Eskişehir şubesini mücadeleci ortamda iyi bir nokraya üyelerimiz adına, üyelerimiz için getirmek istiyoruz” diye konuştu.

İŞÇİ SINIFI İÇİN MÜCADELE EDECEĞİZ
Diğer bir aday olan Kenan Aydemir ise, işçi sınıfının kazanımlarını tekrar elde etmesi adına mücadele etmek istediklerini ifade etti. Aydemir, “Biz inandığımız demokratik işçi sınıfı mücadelesinin temsil edilmesi noktasında burada yarışmaya katıldık. Sonuç ne olursa önemli olan işçi sınıfı mücadelesinin kazanmasıdır. Çünkü şu anda en büyük ihtiyaç duyduğumuz sınıf mücadelesinde birlik, beraberlik, dayanışmadır.” şeklinde konuştu. Genel kurul sonuçlarına göre Hasan Atak 99 oy, Kenan Aydemir ise 24 oy aldı. HM

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat