Europen 09 2022 Desktop

HASTA HAKLARI GÜNÜ KUTLANDI...

Gündem 25 Ekim 2022 16:45
Videoyu Aç HASTA HAKLARI GÜNÜ KUTLANDI...
A
a

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde 26 Ekim Hasta Hakları Günü, Hastane Hasta Hakları ve Halkla İlişkiler Birimi tarafından düzenlenen etkinlikle kutlandı.

Etkinlik kapsamında Poliklinikler girişinde kurulan stantta vatandaşlara hasta hakları konusunda bilgilendirme yapıldı. Ayrıca serviste yatan hastalar ziyaret edildi.  
Hastane Başhekimi Prof. Dr. Nurettin Erben, Başhekim Yardımcıları Prof. Dr. Yasemin Öz ve Doç. Dr. Mehmet Surhan Arda ile Hasta Hakları Sorumlusu Esin Gökalp ve birim personelinin katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikte, bilgilendirme yapılmasının yanı sıra hastaların sorumluluklarından da bahsedildi. Yapılan bilgilendirmede Hastane Hasta Hakları ve Halkla İlişkiler Birimi’nin sorunların yerinde çözümlenmesini amaçladığı belirtilirken, hastaların herhangi bir sorunla karşılaştıklarında birime başvuruda bulunabilecekleri, bununla birlikte hastalar ve hasta yakınlarının da hastane kurallarına uymaları gerektiği belirtildi. Etkinlik kapsamında serviste yatan hastalara yapılan ziyaret ise hastalar tarafından memnuniyetle karşılandı.  HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat