HEDEF ULUSLARARASI ALANDA TANITIM

Gündem 15 Aralık 2021 15:00
Videoyu Aç HEDEF ULUSLARARASI ALANDA TANITIM
A
a

AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay, Eskişehir Valiliği himayelerinde Olgunlaşma Enstitüleri Eskişehir tarafından hazırlanmış olan serginin İstanbul’daki açılışına katıldı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Prof. Dr. Günay, ‘’Yunus Emre’nin bir torunu olarak, vefatının 700. Yılında burada hep birlikte kendisini saygı ve rahmetle anmaktan büyük onur ve gurur duyuyorum” dedi.

MEDENİYETLERİN BEŞİĞİ İSTANBUL’DAN SELAM
Yunus Emre’nin, şehrin önemli bir değeri olduğunu dile getiren Prof. Dr. Günay, ‘’Yunus bizim değerimiz ve Yunus’un savunduğu değerler bugün hala bizlere yol gösteren yaşam rehberi olmaya devam ediyor. Bizler bu değerleri yaşamaya, yaşatmaya ve gelecek nesillere aktarmaya devam edeceğiz. Bugün İstanbul’da 7 İklim 7 Coğrafya’ da ‘’Bizim Yunus’’ a Vefa Sergisi’ni açıyoruz. Eskişehir’in değeri Yunus’a, medeniyetlerin beşiği İstanbul’dan bir selam gönderiyoruz. Sergi 7 iklim, 7 bölgede bugün İstanbul’da yakında son olarak Ankara’da olacak. Bu değerli serginin gerçekleşmesini sağlayan Eskişehir Valiliği’ne, emeklerini sanat eserlerine dönüştüren Eskişehir Olgunlaşma Enstitüsü’ne çok teşekkür ederim.” Şeklinde açıklamada bulundu.

HALKIN SEVGİLİSİ OLMUŞ YUNUS EMRE’YE
Prof. Dr. Günay, Yunus Emre’nin evrensel bir değer olduğunun altını çizerek, ‘’Yunus Emre’nin felsefesi dünyanın şu anda içinde olduğu durumda özellikle benimsemesi gereken bir felsefe. Yunus Emre bizim evrensel bir değerimiz. Bu sergi 7 iklim 7 bölge gezdi. Bugün burada İstanbul’da ve en son da Ankara’da ziyaretçiler ile buluşacak. Bundan sonrası için artık uluslararası anlamda Yunus Emre’yi tanıtmak ve felsefesini farklı coğrafyalarda da anlatmak.’’ şeklinde konuştu. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir