HEDEF YÜZ ESER...

Gündem 27 Haziran 2022 16:03
Videoyu Aç HEDEF YÜZ ESER...
A
a

Eskişehir Odunpazarı Halk Eğitimi Merkezi korosunun şefi ve aynı zamanda Bestekar Hüseyin Erbay’ın TRT repertuvar kurulunun onaylanan geçen eser sayısına bir yenisi eklendi.

Bestekar Erbay, son onaylanan eseriyle birlikte toplam doksan eserinin TRT tarafından onay almasının üzerine açıklamalarda bulundu.
Erbay, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Efendim bilindiği üzere, bir bestekârın eserinin TRT repertuvar kurulundan geçmesi oldukça zordur. Zira birçok kriterler istenir. Bestekârın bu konuda başarılı olması iyi yetişmiş, tecrübeli, donanımlı ve bilinçli olması gerekir. Bugün TRT’den gelen bir yazı ile sözleri Ankaralı Şair Tahir Kaya’ ya ait, Raks Aksağı usulünde ve Hüseyni makamındaki; “Her An Benim Gönlümdesin” adlı bestemin kuruldan geçtiği bildirildi. Böylelikle TRT repertuvarına giren eser sayım doksan oldu. İnşallah en kısa zamanda TRT sanatçılarının sesinden TRT Radyo ve televizyonlarından dinleme zevkine erişiriz. Bu benim için büyük bir mutluluk. Hedefim bu sayıyı yüze ulaştırıp Dalya demek. Beste çalışmalarım devam ediyor. Yeni sürprizlerim olabilir.” HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat