Europen 09 2022 Desktop

HER GÖREVE HAZIRIM

Gündem 3 Şubat 2023 16:13
Videoyu Aç HER GÖREVE HAZIRIM
A
a

Eskişehir’den milletvekili adayı olup olmayacağına ilişkin konuşan Deva Partisi İl Başkanı İsmail Haşim Ateş, “Eskişehir’de partimin vereceğiher göreve hazırım. Bana kalırsa Eskişehir’de ortak listeden ziyade partimin kendi amblemiyle seçime girmesini tercih ederim” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
ORTAK AKIL VURGUSU
Deva Partisi Eskişehir İl Başkanı İsmail Haşim Ateş, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Altılı Masa’nın ortak aklı baz alarak adayını açıklayacağını söyleyen Ateş, “Ortak politikalar mutabakat metni bir süredir hazırlanmaya çalışılıyordu. Geçtiğimiz günlerde toplandı. Kamuoyuna açıklandı. Bu olmadan bir ortak adayın belirlenmesi kronolojik sıraya göre göre uygun görülmüyordu. Bence haklı bir bakış açısı bu. Benim tahminim 13 şubatta böyle bir karar çıkmasa bile bir iki hafta sonrasında mutlak suretle açıklanacaktır. Ben bu ittifakın bir ortak akılla bu ortak adayı çıkartacağına inanıyorum. Önemli olan uzlaşıyla çıkması. Her şeyden önce altı lider de bunun altını çiziyorlar. Ortak adayın açıklanmasından sonra hızla zaten ben Türkiye’nin seçim atmosferine de gireceğini düşünüyorum” diye konuştu.

İKİ ÖNEMLİ ADAY VAR
“Biz Deva Partisi olarak Eskişehir’de seçime dönük hazırlıklarımızı hızla sürdürüyoruz” diyen Ateş, “Bu altı partinin Eskişehir’deki temsilcilerinin il başkanlarının yaptığı toplantılar var. Nasıl bir yol haritası takip edeceğiz sık sık görüşüyoruz. Seçime dönük hazırlıklarımızı şu ana kadar yapmaktayız ve kalan süre içinde de yapacağız. Çünkü ülke çok zor bir süreçten geçiyor. Hangi ilde ortak liste oluşacak hangi ilde oluşmayacak henüz belli değil. Bütün partilerin bir alt komisyona gönderdiği temsilciler eliyle bunlar konuşuluyor. Ben Eskişehir’de adaya bağlı olarak yani cumhurbaşkanı adayının kim olacağına bağlı olarak bunun değişkenlik göstereceğini düşünüyorum. Millet İttifakı’nın iki önemli ortak adayı var bana göre. Bunlardan bir tanesi Kemal Kılıçdaroğlu diğeri de Ali Babacan. Hangisi olursa biz ittifak olarak onun arkasında olacağız altı parti olarak. Önce aday belli olmalı” şeklinde konuştu.

HER GÖREVE HAZIRIM
Eskişehir’de kendi amblemleri ile seçime girmeyi tercih ettiğini vurgulayan Ateş, “Ben Eskişehir’de belediye başkanlığı yaptım. 3 yıldır da Deva Partisi’nin il başkanlığını yürütüyorum. Siyasetin içindeyim. Eskişehir’in sorunlarını bilen, Eskişehir’de yaşamış, bu kentte hayatını kazanan biri olarak tabiki Eskişehir’de partimin vereceği,Eskişehir’in bana vereceği her göreve hazırım. Bunda bir bahis yok. Ben özellikle partinin başarılı olmasını isterim. Bana kalırsa Eskişehir’de ortak listeden ziyade partimin kendi amblemiyle seçime girmesini tercih ederim. Bunlar liderlerin karar vereceği bir konu” ifadelerini kullandı. HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat