HER YIL 9 MİLYON FİDAN ÜRETİLDİ

Gündem 21 Mart 2022 15:29
Videoyu Aç HER YIL 9 MİLYON FİDAN ÜRETİLDİ
A
a

Eskişehir'de faaliyet gösteren devlet fidanlığı, her yıl 200 çeşitte 9 milyonluk üretimle ülkenin ağaçlandırılmasına büyük katkı sağlıyor.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Vali Yardımcısı Okan Leblebicier, 21 Mart Dünya Ormancılık Günü dolayısıyla Organize Sanayi Bölgesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Türkiye'nin en büyük milli servetlerinden birinin gençler, diğerinin ise ormanlar olduğunu söyledi. Orman Genel Müdürlüğünün ülke çapında orman alanlarının artırılmasına yönelik çaba gösterdiğini belirten Leblebicier, emeği geçenlere teşekkür etti. Eskişehir Orman Bölge Müdürü İsmail Boz ise her yıl milyonlarca fidanı toprakla buluşturduklarını aktardı.

50 BİN FİDAN DİKİLECEK
Boz, il genelinde ormanla iç içe veya bitişik yaşayan 100 bin civarında nüfusun bulunduğunu, onları gerek ormanda iş verilmesi gerekse ORKÖY kredileriyle desteklediklerini bildirdi. Söndürme ekiplerinin başka illerdeki orman yangınları için de görev başında olduğunu kaydeden Boz, "İş makinelerimiz halen yanan yerlerin tekrar ağaçlandırılması için toprak işlemesinde çalışıyor. Orman teşkilatımız her geçen yıl makine ve insan gücünü artırıyor. Bu yıl yeni bir uygulama da başlattık. Eskişehir'de 2 bini aşkın sivil yangın gönüllüsü vatandaşımıza eğitim verdik. İnsan eliyle veya ihmalden çıkan yangınları önlemek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz." diye konuştu. İsmail Boz, Eskişehir'de hafta boyunca 50 bin fidan dikileceğini sözlerine ekledi. Törene katılanlar, nevruz ateşinin üzerinden atladı, okul bahçesine fidan dikti. AA


 
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir