Europen 09 2022 Desktop

Herkes işin bilincinde olmalı

Spor 28 Şubat 2023 11:38
Videoyu Aç Herkes işin bilincinde olmalı
A
a

Siyah Kırmızılı futbolcu İsmail Haktan Odabaşı, Antalya Kampında ES TV’ye konuştu. Ahmet Deniz Canoruç’un sorularını yanıtlayan deneyimli futbolcu “Burada herkes işin bilincinde olması gerekiyor bende genç arkadaşlarıma bunu anlatmaya çalışıyorum. hep beraber mücadele edeceğiz” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Herkes işin bilincinde olmalı
İsmail Haktan Odabaşı’nın açıklamaları şu şekilde; “Kamp bizim için güzel oldu. Takım arkadaşlarımızla birlikte uyum sürecini burada daha kısa zamanda atlatmaya çalışıyoruz. Öncellikle bizim nereye geldiğimizin farkına varmamız lazım burada genç oyuncular var alt yapıdan çıkmışlar çoğu U-19’a çıkmadan Eskişehirspor forması atlında profesyonel maçlara çıkmışlar. Şu bir gerçek ki Türkiye profesyonel liglerinin 3. Lig’inin en son sıradaki takımıyız ama Eskişehirsporuz. Burada herkes işin bilincinde olması gerekiyor bende genç arkadaşlarıma  bunu anlatmaya çalışıyorum. hep beraber mücadele edeceğiz.”
 
Gençler çok çalışıyor
“Genç arkadaşların da bizim de hata yapma lüksümüz yok, zaten yeterince hata yapılmış. Bir an önce puan ve puanlar toplamak için antrenmanlarda birbirimizi uyarıyoruz. Kamp süreci çok iyi oldu hem onların bizi tanıması hem de bizim onları tanımamız yönünden kamp çok iyi geçti, gençler çok çalışıyor. 17 tane transfer yapıldı ama bu transferlerden yeni transferler de yapılacak ben buna inanıyorum çünkü kendi içimizde de transfer yaptık takıma çok katkı sağlayacağını düşünüyorum forma rekabetinin olumlu yansıyacağını düşünüyorum.”
 
Taraftarımıza göstermek istiyoruz  
“Bu hazırlık maçları hiçbir zaman ölçü olmamıştır, içerideki maçta en ateşli şekilde puanla başlayıp taraftarımıza göstermek istiyoruz. Zaten kısa vadede başkanımız sportif direktörümüz çok iyi işler yapmışlar. Tecrübeli oyuncularla, bu ligdeki oyuncularla ve üst ligdeki oyuncularla bir harmanlama yapmışlar.”
 
Kümede kaldıktan sonra…
“Bu bir gerçek ne yazık ki üstümüzde 3 tane takım var onların üstüne çıkıp kümede kalmamız lazım. Ben daha önce kümeye düşmeye oynayan takımlarda oynadım ve çok şükür kümede kalmayı başardık ve tuttuk. Şimdi burada önemli olan ‘Biz nasıl kümede kalırız? Bu seneyi nasıl atlatırız?’ Kümede kaldıktan sonra yönetimimizle birlikte çok güzel zamanımız olacak belki çok iyi bir izlenim verip tekrar transfer açılacak, bu bizim elimizde. Taraftara, şehre, iş adamlarına sivil toplum kuruluşlarına öyle bir izlenim vermeliyiz ki evet ‘Eskişehirspor geliyor’ demeliler.”
 
Çok güzel aile ortamı var   
“Başkanımız, sportif direktörümüz, hocamız bize çok iyi yaklaşıyorlar çok güzel bir aile ortamı var biz de bunun hakkını vermeliyiz. Ben gerçekçi olmak istiyorum şuan ki hedefimiz kümede kalmak her gün bunun üzerine antrenmanlar ve toplantılar yapmak.”
 
Maça hazırım
“Hacettepe maçına gitmeden önce toplantı yapmıştık hocalarımızla o maç öyle geçti benim hazır olmadığım belliydi ama takımının ihtiyacı var ise tecrübemizle birlikte ileride bir 10 dakika top tutma veya faul almayı istediğini söyledim. Şu an 25 gündür antrenman yapıyoruz taraftarlarımız muhtemelen eski İsmail Haktan’ı Karaköprü maçında seyredeceklerini düşünüyorum.”
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat