Europen 09 2022 Desktop

HEZİMETE UĞRADILAR...

Gündem 11 Ekim 2022 16:01
Videoyu Aç HEZİMETE UĞRADILAR...
A
a

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Eskişehir Şubesi, Mudanya Mütarekesi’nin 100’üncü yıldönümü nedeniyle Atatürk Anıtı’na çelenk bırakarak basın açıklaması yaptı.

Vilayet Meydanı’nda gerçekleşen törende saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşan ADD Şube Başkanı Cihan Taşar, Mudanya Mütarekesi’nin siyasal sonuçlarının çok önemli olduğunu vurguladı. Taşar, “Yenilmez denilen emperyalistler Kemalistlere yenilmiş, yüz yıldır bir türlü hazmedemedikleri bir hezimete uğramışlardır” dedi.
Herkesin milyonların kanı ve canı ile yazılmış bu tarihe saygılı olması gerektiğini söyleyen Taşar, “Hiç unutulmamalıdır; tarih bilimdir, asla nankör değildir, saplantılarla hezeyanlarla, siyasi çıkar hesaplarıyla değişmez, değiştirilemez” ifadelerini kullandı. Taşar, sözlerini şöyle noktaladı: “Mudanya Mütarekesi’nin 100’ünc yıldönümünde Mustafa Kemal Atatürk ve Kuvayı Milliye kahramanlarımız ile görüşmelerin kararlı diplomatı İsmet Paşa’yı saygı ve minnetle anıyor, şehit ve gazilerimizin aziz hatıralarını şükranla yad ediyor, yeniden Atatürk Cumhuriyeti hedefine ulaşma kararlılığımızı bir kez daha kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat