Europen 09 2022 Desktop

HİÇ BEKLENMEYEN BİR ÇIKIŞ YAPACAK

Gündem 12 Ocak 2023 17:23
Videoyu Aç HİÇ BEKLENMEYEN BİR ÇIKIŞ YAPACAK
A
a

Partisinin ve Ahmet Davutoğlu’nun üzerine çok gidildiğini söyleyen Gelecek Partisi Eskişehir İl Başkanı Mahir Sayın, “Biz yeni partiyiz. Küçük parti değiliz. 3-4 ay sonra nasıl bir parti olduğumuzu, ne kadar oy aldığımızı insanlar görecek. Göreceksiniz Gelecek Partisi hiç beklenmeyen bir çıkış yapacak” dedi.

İTİBARSIZLAŞTIRMA OPERASYONU
Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, geçtiğimiz günlerde "Cumhurbaşkanı imza yetkisini Altılı Masa liderleriyle paylaşacak" açıklamasını yaptı. Davutoğlu’nun açıklamasına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Mahir Sayın, Altılı Masa’ya ve Davutoğlu’na karşı itibarsızlaştırma operasyonu yapılmak istendiğini fakat buna izin vermeyeceklerini ifade etti.

“AŞAMA AŞAMA GÜÇLENİYORUZ”
“Biz genel başkanın arkasındayız” diyen Sayın, “10 gün önce dediğimizin bir gram gerisinde değiliz. Bunu Sayın Kılıçdaroğlu farklı cümlelerle aynı şeyi anlatmıştı. Özellikle iktidar cenahından birilerinin bunu kaşıması manidardır. Bu Davutoğlu’nun verdiği bir kara değildir. Altı liderin ortak kararı ile alınmış bir karar. Neden Ahmet Davutoğlu’nun üzerine bu kadar gidiliyor? Biz yeni partiyiz arkadaşlar. Küçük parti değiliz. Bunu seçime çok uzun zaman kalmadı. 3-4 ay sonra nasıl bir parti olduğumuzu ne kadar oy aldığımızı insanlar görecek. Yüzde 50 oy alırız diye bir iddiamız yok bu seçim için ama oy alacağız. Göreceksiniz Gelecek Partisi hiç beklenmeyen bir çıkış yapacak. Bugün bu eleştiriyi yapanların çoğu utanacak. Bundan eminiz. Biz güçlenen bir partiyiz. Bütün Türkiye’de aşama aşama güçleniyoruz. Bizim asıl seçimimiz parlamenter sisteme geçtikten sonra gireceğimiz seçim. Altılı Massa’da hiçbir sorun yok. Genel başkanla ilgili söylentiler çıkıyor ama biz aynı yerdeyiz. Bu bir itibarsızlaştırma operasyonudur. Sayın Davutoğlu’nu ve Gelecek Partisi’ni itibarsızlaştırmaya çalışıyorlar. Biz böyle bir şeye müsaade etmeyeceğiz” diye konuştu. Daha sonra 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle basın mensuplarıyla pasta kesildi. HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat