Europen 09 2022 Desktop

İKİZLERE BÖBREK NAKLİ

Gündem 27 Ocak 2023 16:25
Videoyu Aç İKİZLERE BÖBREK NAKLİ
A
a

13 yaşındaki ikizler Hira ve Azra Özkaracadağ, 6 yıldır yaşadıkları böbrek yetmezliği rahatsızlığından amcalarından alınan böbreklerle kurtuldu.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
İkizlerin birer gün arayla nakil olduklarını belirten Organ Nakli Merkezi Başkanı Prof. Dr. Alper Demirbaş, “Amcası Azra’ya, babasının amcası da Hira’ya böbreğini bağışladı. Birer gün arayla taburcu oldular. Şimdi ikisi birden son derece sağlıklı” dedi.
Mersin’de yaşayan 8. sınıf öğrencileri 13 yaşındaki Hira ve Azra Özkaracadağ, 6 yıldır mücadele ettikleri böbrek yetmezliği rahatsızlığından amcalarından alınan böbreklerle kurtuldu. Mersin’de gördükleri tedavi sonuç vermeyince 7 yıl önce ablalarına da böbrek nakli yapan Prof. Dr. Alper Demirbaş’ın kapısını çalan ailenin yüzü Antalya’da güldü. Medical Park Antalya Hastane Kompleksi’ne başvuran ikizlerden Hira, amcası Serdar Özkaracadağ ile Azra ise babasının amcası Ahmet Özkaracadağ ile uyumlu çıktı. 12 Ocak Perşembe günü Hira, 13 Ocak Perşembe günü de Azra ameliyata alındı. Birer gün arayla nakil olan ikizler birer gün arayla da 1 hafta içerisinde taburcu oldu. İHA


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat