İKLİM İÇİN TEK YÜREK OLDULAR

Gündem 16 Mayıs 2022 15:21
Videoyu Aç İKLİM İÇİN TEK YÜREK OLDULAR
A
a

Türkiye Ulusal Ajansı ve AB Komisyonu tarafından desteklenen Erasmus + KA2 Okul Eğitimi Stratejik Ortaklıklar kapsamındaki "Geleceğimiz İçin İklim İçin Tek Yürek" projesi, Eskişehir 1. Hava İkmal Bakım Merkezi İlköğretim Okulunda başlatıldı.

Okul Müdürü Nurettin Ateş, iklim değişikliğinin küresel bir sorun olduğunu belirterek, iklim değişikliği konusunda okul olarak yürüttükleri TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitim ve Bilim Okulları projelerinin yanı sıra eko okul projelerinin bulunduğunu kaydetti. İklim değişikliği temasını sürekli işlediklerini ifade eden Ateş, şunları söyledi: "Okulumuzda yürüttüğümüz Eko Okul, TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları projelerinde iklim değişikliği temasının eğitimsel boyutunu ele aldık. İklim krizinin eğitimsel boyutunda, ortak ülkeler olarak gerçekleştirilen eş zamanlı proje etkinlikleriyle bugünden sosyal, kültürel ve global düzeyde yararlarını görmekteyiz. Projemiz, ülkemize olduğu gibi Avrupa eğitimine ve iş birliğine katkıda bulunmaktadır."
Projenin koordinatör öğretmeni Reyhan Tuna ise projenin amaçlarından birinin de öğrencileri iklim değişikliği konusunda daha fazla bilgilendirmek ve bilinçlendirmek olduğunu belirtti. İtalya, İspanya ve Polonya'dan gelen 21 öğrenci ve 11 öğretmen, okul öğrenci ve öğretmenler tarafından okul girişinde coşkuyla karşılandı. Türk öğrencilerin hazırladığı etkinlik yabancı öğrenciler tarafından ilgiyle izlendi. AA


 
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir