Europen 09 2022 Desktop

İKTİDAR AKIL TUTULMASI YAŞIYOR

Gündem 1 Mart 2023 12:22
Videoyu Aç İKTİDAR AKIL TUTULMASI YAŞIYOR
A
a

CHP İl Başkanı Recep Taşel, Kahramanmaraş merkezli yaşanan, 11 ilde büyük yıkıma ve 40 binden fazla vatandaşın hayatını kaybettiği depremin ardından hükümetin deprem bölgesine geç müdahale ettiğini söyledi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Adıyaman’da helallik istediğini hatırlatan Taşel,  “Helallik isteyerek bu kadar büyük bir problemden, bu kadar can kaybına neden olan gecikmeden kurtulamaz. Helallik değil, depreme hazırlık gerek.  Bu hatalar, bu helallik istemeler artık milletin canına tak etti. Hakkımızı helal etmiyoruz. Depreme hazırlık yapılmadı, 20 yılda 9 kez imar affı çıkarıldı. Toplanan vergilerin şeffaflığını asla bilemedik” ifadelerini kullandı.

KÖKLÜ ÇÖZÜMLER GEREK
Bilim insanlarının yetkilileri defalarca uyarmasına rağmen iktidarın uyarılara kulak asmadığını belirten Taşel, “Tek kişilik hükümet bu konuda şu ana kadar topladığı deprem vergileriyle ilgili hiçbir çalışma, hazırlık yapmadı. Bu kadar can kaybı yaşanmasının sebebi, devletin 48 saat sonra deprem bölgesine gitmesidir. Yurt dışından gelen arama kurtarma ekipleri bile havaalanında bekletildi” dedi. İktidarın deprem bölgesinde hemen inşaata başlama planları yaparak büyük bir hata yaptığını belirten Taşel, “Tek kişilik iktidar, daha cenazelere ulaşılamadan oradaki enkazları hızla kaldırarak hızlı bir şekilde imar çalışması yapacağını millete söyleyerek aslında bir akıl tutulması yaşıyor. Köklü çözümler yapılmalı” şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat