İKTİDAR SORUNLARI GÖRMEZDEN GELİYOR

Gündem 2 Ağustos 2022 16:02
Videoyu Aç İKTİDAR SORUNLARI GÖRMEZDEN GELİYOR
A
a

İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Dr. Arslan Kabukcuoğlu, TBMM’de gerçekleştirdiği Basın Toplantısı’nda veteriner hekimlerin sorunlarını gündeme taşıyarak, Türk Veteriner Hekimlerine AK Parti iktidarında tam bir ali cengiz oyunu oynandığını söyledi.

TBMM’de sağlık personelinin özlük hakları ve sağlıkta şiddet yasaları görüşülürken   İYİ Parti’nin ve veteriner hekimlerle ilgili STK’ların , Veteriner hekimlerin uğradığı haksızlıkları dile getirirken, Ak Parti ve MHP’li milletvekillerinin muhalefeti nedeniyle veteriner hekimlerin uğradıkları haksızlıkların düzeltilemediğinin altını çizen Kabukcuoğlu, “ Türk Veteriner hekimlerine AK Parti iktidarı, tam bir ali cengiz oyunu oynadı. Önce sağlıkçılar tazminat almıyor diye bu meslek grubunun tazminatını kes, sonra  sağlıkçılara tazminat  koy, bu düzenlemeden veteriner hekimleri muaf tut. AK Parti bu ayak oyunları için harcadığı enerjinin yarısını ülkemizin iyiliği için harcasaydı, şimdiki halimizin iki misli olurduk.” dedi. 

HAKLARI VERİLMELİ
Anayasa Mahkemesi’nin 2006 yılında, veteriner hekimlerin yıpranma haklarını iptal ettiğini, yüce mahkemenin o tarihte sağlık personeli aynı risklerle karşı karşıya olduğu halde, herhangi bir risk primi almazken, veteriner hekimlere fiili hizmet zammı uygulanmasını yerinde bulmadığını hatırlatan İYİ Partili Kabukcuoğlu açıklamasına şöyle devam etti: “Oysa 2018 yılında sağlık personeline 7146 kanunla fiili hizmet zammı verilmeye başlandı. Ancak veteriner hekimler için önceden verilmiş olan hak, sağlık çalışanları gerekçelendirerek iptal edilmişti. Daha sonra sağlık personelinin özlük hakları düzeltilerek, gerekli ödeme yapılmışken veteriner hekimlerin özlük haklarında hiçbir düzeltme yapılmamıştır. Konunun yeniden TBMM Gündemine alınıp veteriner hekimlerinin uğradıkları hak kaybının düzeltilmesi için İYİ Parti hazırdır.” HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat