Europen 09 2022 Desktop

İLK ÖĞRENCİLER KABUL EDİLDİ

Gündem 26 Eylül 2022 16:19
Videoyu Aç İLK ÖĞRENCİLER KABUL EDİLDİ
A
a

2016-2017 Akademik yılında Sosyal Bilimler Enstitüsünde, Görsel İletişim Tasarımı Tezsiz Yüksek Lisans programının açılmasıyla başlayan süreçte, 2021-2022 Akademik yılında Açıköğretim Fakültesi bünyesinde 4 yıllık eğitim veren Görsel İletişim Tasarımı Lisans programı eklenmişti.

2022-2023 akademik yılında ise Görsel İletişim Tasarımı Tezli Yüksek Lisans Programı ilk öğrencilerini kabul etti. Öğrencilerin yoğun taleplerinin de değerlendirilerek açılmasına karar verilen Görsel İletişim Tasarımı Tezli Yüksek Lisans programı, ilk yılında belirlenen 30 kişilik kontenjanının tamamını doldurmayı başardı.

SİZDE YERİNİZİ ALIN
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Halit Turgay Ünalan, programlarla ilgili olarak; şu anda bölüm olarak lisans ve yüksek lisans programları ile 3 binden fazla öğrencisi olan programın, disiplinler arası eğitim yaklaşımı ile Görsel İletişim Tasarımı programı kapsamında sanatçı ve tasarımcı yetiştirilmesi için Anadolu Üniversitesinin ve Açıköğretim Sistemi’nin iyi bir ortam sağladığını belirtti.
Ünalan ayrıca, Görsel İletişim Tasarımı Bölümü öğrencilerinin illüstrasyon, animasyon, 3D modelleme, etkileşim tasarımı, web/uygulama ara yüz tasarımı, oyun tasarımı, interaktif medya tasarımı, bilgilendirme tasarımı, ambalaj tasarımı, grafik tasarım tarihi gibi uygulamalı ve kuramsal, tasarım yeteneklerini geliştiren, analiz ve problem çözme yetisi kazandıran dersleri aldıklarını belirtti. Bu kapsamda deneyimli akademisyen kadrosunun, sektörde uzman öğretim elemanlarının yetiştirdiği ve yönlendirdiği öğrenciler, mezun olduğunda sektörde ve akademide çok çeşitli kariyer olanaklarına sahip olabiliyorlar. Tezli, tezsiz yüksek lisans programları ve ÖSYM merkezi yerleştirmesi sonucunda lisans programında kontenjanlar tam doluluğa ulaşarak kayıt süreci tamamlanırken Görsel İletişim Tasarımı Lisans Programı için İkinci Üniversite kayıtları 17 Ekim 2022 tarihine kadar devam edecek. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat