İMKANLARIMIZI SEFERBER EDECEĞİZ

Gündem 2 Aralık 2021 17:24
Videoyu Aç İMKANLARIMIZI  SEFERBER EDECEĞİZ
A
a

Vali Erol Ayyıldız’ın “3 Aralık Uluslararası Engelliler Günü” nedeniyle yayınladığı mesajında en büyük engelin sevgisizlik olduğunu söyledi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Vali Erol Ayyıldız mesajında, “Engelli vatandaşlarımız için tüm dünyada olduğu gibi Eskişehir’de de alınacak tedbirleri ve yapılacak organizasyonları her zaman destekleyeceğiz. Bu sayede engelli vatandaşlarımızın kendilerini ve hayallerini gerçekleştirebilecekleri, eşit vatandaşlar olarak toplumda var olabilecekleri ortamı birlikte tesis edecek, engelleri kaldıracağız. Devlet olarak hak ve hizmet temelli çalışmalarımızla, kamusal dinamiklerimizi engelli kardeşlerimizin hizmetine her zaman sunacak, onlara engel olmayan bir hayat yaşamaları için tüm imkânlarımızı seferber edeceğiz” dedi.
“Bu anlamlı gün vesilesiyle milletçe engellilik konusu karşısında daha sorumlu, bilinçli ve duyarlı davranmak zorunda olduğumuzu bir kez daha anlatmak gerekiyor” diyen Ayyıldız konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bizim medeniyetimiz, gönüller arasına hiçbir engel koymayan sevgi medeniyetidir. “Ben gelmedim dava için, benim işim sevi için” diyen Yunus Emre gibi biz de ürettiğimiz bütün işlerde sevgiyi esas alıyor, “En büyük engel sevgisizliktir. Hayatı daha iyi anlamak için engelli bir kardeş edin.” diyoruz. Dünya Engelliler Günü’nde düzenlenen etkinliklerin engelli kardeşlerimizin sorunları hususunda toplumuzun her kesiminde hassasiyetin artmasına vesile olmasını temenni ediyor, tüm engelli vatandaşlarımızı saygı ve muhabbetle selamlıyor, sağlık ve sıhhat dolu bir yaşam diliyorum.” HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir