Europen 09 2022 Desktop

İNDİRİM HAYAL KIRIKLIĞI YARATTI

Gündem 15 Ağustos 2022 15:17
Videoyu Aç İNDİRİM HAYAL KIRIKLIĞI YARATTI
A
a

Tarım Kredi Kooperatif Marketlerinde 30'un üzerinde temel tüketim ürünlerinde indirim yapılacağı duyurulmuştu. 15 Ağustos tarihinden itibaren uygulanacağı ifade edilen indirimden faydalanmak isteyen vatandaşlar marketlere koştu fakat umduğunu bulamadı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şeker, un, zeytinyağı, ayçiçek yağı gibi 30-40 çeşit üründe indirim yapılacağının müjdesini verdi. İndirim 15 Ağustos tarihinden itibaren uygulamaya konulacaktı. Beklenen indirim gerçekleşti, vatandaş ise Tarım Kredi Kooperatif Marketlerine koştu. Yapılan indirim ise vatandaşta hayal kırıklığı yarattı. Zira birçok vatandaş bekledikleri gibi bir indirim olmadığını belirterek, “umduğumuzu bulamadık” diye konuştu.

YETERLİ DEĞİL

Vesile Koyunoğlu, “Sabah kahvaltısı için peynir zeytin alacaktım. Aynı marka zeytin Tarım markette 43 TL, diğer markette 57 TL. Kıyaslama yaptım burası daha uygun geldi. Tekrar buraya döndüm almak için. İlk aşama için iyi ama yeterli değil, inşallah ileride daha indirim olsun ve vatandaş rahatlasın.

ELİMİZ BOŞ DÖNÜYORUZ

Ayşe Uzun, “İndirim var diyorlar ama o kadar çok indirim yok. Umduğumuz bulamadık. Fiyatlar yüksek, elimiz boş dönüyoruz. Biz daha fazla indirim bekliyorduk.”

NEREDE İNDİRİM!
Nazım Çay, ”Valla çok pahalı kardeşim, böyle olmaz. İki parça ürün aldım, 75 TL tuttu. Nereye indirim var? Yağ gelecek, şeker gelecek dediler o da yok piyasada…”

İNDİRİM GÖREMEDİK
Seda Soysal Ateş, “Fiyatlar neredeyse önceki gibi herhangi bir değişiklik yok. Mesela bundan ir hafta önce falan 32’li havlu kağıdı 60 TL idi. Şimdi 80TL yazıyor. Biz sürekli geliyoruz ama bir indirim göremedik. “

İNSANLAR KANDIRIYORLAR

Nesrin Soysal, “Ben girdim baktım çıktım hiç indirim yok. Yağlarda dediler, et ürünlerinde dediler. Hani nerede? Elimiz boş işte hiçbir şey almadık. Diğer marketlere bakacağız. İndirim deyip de insanları neden kandırıyorlar?”

UMDUĞUMUZ BULAMADIK

Lütfü Tanır, “Çok az fark ediyor. Dedikleri gibi bir indirim yok. İndirim çok az yüzde ki bir indirim var. Çok umduğumuzu bulamadık. Daha iyi bir indirim olmasını beklerdik.”


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat