İNSAN HAKLARI FİLM GÜNLERİ BAŞLIYOR

Gündem 16 Aralık 2021 15:26
Videoyu Aç İNSAN HAKLARI FİLM GÜNLERİ BAŞLIYOR
A
a

ETO bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Eskişehir AB Bilgi Merkezi “10 Aralık İnsan Hakları Günü” kapsamında geçekleştirilen 11. AB İnsan Hakları Film Günleri için bir dizi reklam kampanyaları gerçekleştirdi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Şehrin farklı noktalarında billboard, CLP, led ekranlar,  tramvay durakları ve alışveriş merkezleri gibi 83 farklı noktada görsel çalışmalar yayınladı. Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu tarafından 2011 yılından itibaren her yıl, Dünya İnsan Hakları Günü etkinlikleri çerçevesinde AB İnsan Hakları Film Günleri ve AB İnsan Hakları Kısa Film Yarışması düzenlemektedir.  11 yıldır bu etkinlikleri AB Üye Ülkeleri Diplomatik Temsilcilikleri ve Kültür Merkezlerinin desteğiyle ve kamu kurumları ve yerel yönetimlerle işbirliği içerisinde gerçekleştirilmektedir. 
11. AB İnsan Hakları Film Günleri Covid-19 nedeniyle çevrimiçi gerçekleştiriliyor. 28 seçkin film ve yönetmen söyleşileri ile birlikte  www.festivalscope.com/page/euhrfd-2021  adresi üzerinden seyircilerle buluşmaya devam ediyor. Filimler, iklim krizi temalı çalışmalardan, kadının toplumdaki yeri, toplumsal cinsiyet eşitliği, eğitim hakkı, sağlık hizmetlerine erişebilme hakkı, göç ve kültürel diyalog gibi çeşitli konuları kapsıyor. Filmlerden bazıları bizi, gelecekte yapay zekânın yerine dair düşünmeye davet ederken, belgesel, yarı belgesel, kurgu, animasyon, stop-motion gibi çeşitli tür ve teknikteki bu ödüllü filmler de her yaş ve kesimden seyircinin beğenisine sunuluyor. 11. AB İnsan Hakları Film Günleri için 19 Aralık’a kadar, festivalscope.com’da hesabınızı oluşturup ilgili etkinlik sayfasından istediğiniz filimi sepetinize ekleyerek ücretsiz izleyebilirsiniz. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir