Europen 09 2022 Desktop

İNSAN HAYATI EN TEMEL HAK

Gündem 25 Aralık 2022 14:58
Videoyu Aç İNSAN HAYATI EN TEMEL HAK
A
a

Eskişehir Kent Konseyi İş Sağlığı ve İş Güvenliği Çalışma Grubu, iş sağlığı ve güvenliğinde kurumsal etik ve hukuksal sorumluluklar üzerine bir konferans gerçekleştirdi.

Eskişehir Sanayi Odası, Eskişehir Ticaret Odası, Eskişehir Barosu ve Eskişehir Kent Konseyi İş Sağlığı ve İş Güvenliği Çalışma Grubu, iş güvenliği üzerine bireylerin üzerine düşen görevleri ve hukuksal sorumlulukları konuşmak üzere bir panel düzenledi. Eskişehir Ticaret Odası Komite Üyesi İş Yeri Hekimi Dr. Sertaç Konuralp ve İş Güvenliği Uzmanı Levent Kavlak’ın konuşmacı olduğu konferans, Haller Gençlik Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

HUKUKSAL BİR BOYUTU VAR
İş Sağlığı ve İş Güvenliği Çalışma Grubu Başkanı Levent Özbunar, “Rutin olarak düzenlediğimiz halkı bilgilendirme toplantılarından bir tanesini daha gerçekleştireceğiz. Teknik açıdan iş güvenliği uzmanlarının, mühendislerin veya işverenlerin bilgi alması gereken konuları konuşacağız. İş güvenliği açısından her bir bireyin kendisine düşen görevler var. Bunun bir de hukuksal bir boyutu var. Bu konuların hepsi burada tartışılacak. Hem işçinin hem işverenin hem de kurumların ne gibi önlemler alması gerekiyor, ne gibi hukuki sorumlulukları var, işgüvenliği ne açıdan önemli ona değineceğiz” dedi. HM

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat