İNSANCA YAŞATACAK ÜCRET İSTİYORUZ

Gündem 12 Ocak 2022 17:53
Videoyu Aç İNSANCA YAŞATACAK ÜCRET İSTİYORUZ
A
a

Belediye İş Eskişehir Şube Başkanlığı üyeleri ek zam talebinde bulundu. Üyeler, ‘İnsanca yaşatacak ücret istiyoruz’ diye haykırdı. Eskişehir’de işçiler köprübaşı mevkiinde bir araya geldi. Üyeler ekonomik koşullardan dolayı alım gücünün düştüğünü belirterek, ‘insanca yaşamaya yetecek ücret istiyoruz’ diyerek seslerini duyurmaya çalıştı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Belediye İş Eskişehir Şube Başkanı Kemal Azak döviz kurundaki artış, fahiş fiyatlar yüzünden maaşların eridiğini ifade ederek, “Dört kişilik bir ailenin hem açlık hem de yoksulluk sınırı son bir yılda yüzde 55 artarak, açlık sınırı 4 bin TL’yi, yoksulluk sınırı 13 bin TL’yi aşmıştır. TÜİK tarafından açıklanan 2021 yılı enflasyonu 36,08, iken, bağımsız iktisatçılardan oluşan Enflasyon Araştırma Grubu verilerine göre ise 2021 yılında tüketici enflasyonu yüzde 82,81 artmıştır. Yaşanan olağanüstü ekonomik koşullar ve her gün ağırlaşmakta olan yaşam koşulları, tüm çalışanlar gibi ücreti dışında hiçbir geliri bulunmayan üyelerimizi de olumsuz etkilemektedir. Nitekim, 2021 Aralık ayında açıklanan asgari ücret, döviz kurlarındaki artış ve yükselen enflasyon ile karşılaştırıldığında gelir vergisi kesintilerinin yapılmamasına rağmen emekçiler daha zamlı ücretlerini almadan hızla erimiştir” dedi.

Azak ayrıca, “Belediye emekçilerini enflasyona ezdirmemek, insanca yaşanacak ücret ödemek. Var olan, yoksulluğu adaletsizliği ortadan kaldırmanın, tüm belediye emekçilerinin geçim derdi olmadan daha verimli hizmet üretmesinin yolu, ayrımsız tüm üyelerimiz için 'ek ücret' artışıdır." İfadelerini kullandı. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir