Europen 09 2022 Desktop

İŞ BİRLİĞİ ÖDÜLÜ TEPEBAŞI’NDA

Gündem 19 Ekim 2022 15:19
Videoyu Aç  İŞ BİRLİĞİ ÖDÜLÜ TEPEBAŞI’NDA
A
a

Tepebaşı Belediyesi, Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından bu yıl 9’uncusu düzenlenen, Türkiye’nin önemli firmalarının ve belediyelerin katıldığı Sürdürülebilir İş Ödülleri’nde Eskişehir’e büyük gurur yaşattı.

Tepebaşı Belediyesi’nin teşvikleri ile kurulan ve sosyal işletme kooperatifi olması ile fark yaratan GESİKOOP (Tepebaşı Geri Dönüştürülebilir Atık Toplayıcıları Sosyal İşletme Kooperatifi)  projesi,  “İşbirliği” ödülüne layık görüldü.  İstanbul’da, düzenlenen ödül töreninde Başkan Yardımcısı Suat Yalnızoğlu, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Bahri Ağaoğlu ve Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü personelleri ödüllerini Prof. Dr. Sermin Onaygil’in elinden aldı.

5 BİN TON ATIK TOPLANDI
Tepebaşı Belediyesi, zorlu şartlar altında ve kayıt dışı olarak çalışan sokak toplayıcılarına statü kazandırmak, toplanan atıkları ise kayıt altına almak amacı ile Türkiye’de bir ilke daha öncülük ederek 15 Ocak 2020’de GESİKOOP’ (Tepebaşı Geri Dönüştürülebilir Atık Toplayıcıları Sosyal İşletme Kooperatifi) kurdu. Kooperatifte 13’ü yabancı olmak üzere toplam 32 üyesi olan kooperatif bünyesinde 3 de kadın yer alıyor. Kurulduğundan bu yana geçen iki yıllık süreçte 5 bin 580 ton atık toplandı.  HM


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat