Europen 09 2022 Desktop

İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ...

Gündem 30 Eylül 2022 15:37
Videoyu Aç İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ...
A
a

Anadolu Üniversitesi ile Sudan Ulusal Üniversitesi arasında uluslararası eğitim iş birliği protokolü imzalandı.

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal ile Sudan Ulusal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Qurashi Mohmed Ali arasında imzalan protokol ile Türkiye ve Sudan Cumhuriyetlerinin arasındaki kültürel ve eğitimsel iş birliğini daha da geliştirmek için ilgili kurumlar eğitim ve bilimsel alanda yeni projeleri hayata geçirecekler.

ARTARAK DEVAM EDİYOR
Anadolu Üniversitesi Rektörlük Ofisi Senato Odasında gerçekleştirilen iş birliği protokolü kapsamında iki üniversite arasında karşılıklı ilgi alanlarında, eğitim ve araştırma konularında iş birliği ile her iki üniversitenin öğretim üyeleri, araştırma kurumları ve öğrenciler arasında doğrudan ortak projeler geliştirmek ve bilimsel yayın ortaklıklarını teşvik etmek amaçlanıyor.

FIRSATLAR AYRATILMALI
İki üniversite arasında imzalanan iş birliği anlaşması kapsamında görüşlerini dile getiren Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal: “İmzalanan iş birliği protokolü sayesinde akademik personel değişimi, öğrenci değişimi, ortak araştırma faaliyetleri ve konferanslar, seminerlere ve akademik toplantılara katılım, yayınlanmış akademik materyallerin ve diğer bilgilerin değişimi ve özel kısa süreli akademik programlar ile her iki üniversite bileşenlerine, nitelikli eğitim ve öğretim fırsatları yaratmayı amaçlıyoruz. Bu hususta da Sudan Ulusal Üniversitesiyle iş birliği yapmaktan son derece mutluyuz.” dedi.

TECRÜBELER KAZANDIRACAK
Protokole ilişkin bir değerlendirme yapan Sudan Ulusal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Qurashi Mohmed Ali ise Anadolu Üniversitesinin uluslararası alanda eğitim hizmetleri sunduğunu ve bilimsel faaliyetler anlamında köklü birikimleri olduğunu belirterek kurulan iş birliğinin, Sudan yükseköğretimine önemli tecrübeler kazandıracağını ifade etti. HM


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat