İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Gündem 5 Mart 2021 18:27
A
a

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) ile 1. Hava Bakım Fabrika Müdürlüğü arasında "Uçak Mühendisliği Bölümü Lisans Eğitimi İşbirliği Protokolü" imzalandı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk


Üniversiteden yapılan yazılı açıklamada, ESOGÜ'ye çağdaş uçak mühendisleri yetiştirme yolunda büyük destek sağlayacağı düşünülen ve Türkiye'de ilk olan, 5 yıl süreli bu protokol ile Eskişehir'in havacılık sanayiindeki altyapısının uçak mühendisliği eğitime en yüksek katkıyı sağlanmasının amaçlandığı kaydedildi. Açıklamada, kısa vadede hem Eskişehir hem de Türkiye'deki ulusal ve uluslararası havacılık sektörünün başarılı firmaları ile buna benzer eğitimde işbirliği protokollerinin yapılacağı belirtildi. 
1. Hava Bakım Fabrika Müdürlüğü tesislerinde düzenlenen imza törenine ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Kemal Şenocak, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Rifat Edizkan ve Mühendislik Mimarlık Fakültesi Uçak Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Melih Cemal Kuşhan, 1. Hava Bakım Fabrika Müdürü Hava Tuğgeneral Gürhan Ergürhan, Teknik Üretim Daire Başkanı Albay Levent Kefal ve Destek ve İdari Yönetim Başkanı Albay Tahsin Büyükkeleş katıldı. AA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat