İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Gündem 29 Nisan 2021 16:24
Videoyu Aç İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI
A
a

ESTÜ ile Kıbrıs Doğu Akdeniz Üniversitesi arasında akademik iş birliği protokolü imzalandı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
28 Nisan 2021 Çarşamba günü Zoom Meeting platformu üzerinden düzenlenen protokol imza törenine Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu, Doğu Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aykut Hocanın, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Servet Turan, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Abidin Kılıç, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alper Çabuk, Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Uğur Dağlı, Eskişehir Teknik Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Murat Tanışlı, Uluslararası İlişkiler Birimi Müdürü Prof. Dr. Saye Nihan Çabuk ve İleri Teknolojiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Uğur Serincan katıldı.  
 
Rektör Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu, Eskişehir Teknik Üniversitesi ile Doğu Akdeniz Üniversitesi arasında imzalanan iş birliği protokolünden memnuniyet duyduklarını belirterek, “Bu iş birliği kapsamında Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin gücümüze güç katacağından şüphemiz yok. O nedenle, birlikte yürütülecek olan iş birliklerinin çeşitlenmesini, kapsamının genişleyerek yoluna devam etmesini ve ilerleyen dönemlerde daha da güçlenmesini ümit ediyorum. İş birlikleri bizim temel değerlerimizden biri. Bu kapsamda ulusal ve uluslararası kurumlar ile Üniversitemiz ortaklığında eğitim öğretim alanında, toplumsal katkı süreçlerinde yürütülen her çalışmanın çok daha büyük katma değer üretecek olduğuna inanıyorum. Kuruluşundan bu yana hem ulusal hem de uluslararası pek çok başarıya imza atan Doğu Akdeniz Üniversitesi ile de ortak çalışmaya ilk adımı atmış olmaktan dolayı memnuniyet duyuyorum” dedi.

KATKI SAĞLAYACAK
Doğu Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aykut Hocanın ise konuşmasında Eskişehir Teknik Üniversitesi-Doğu Akdeniz Üniversitesi arasındaki “Akademik İş birliği Protokolü” ile iki kurum arasında ortak program yürütme, bilimsel paylaşım, ortak projelere katılma, kongre, konferans gibi sosyal–kültürel etkinlikler düzenleme konusunda ortak çalışmaların yürütüleceğini belirtti. Rektör Prof. Dr. Hocanın, “Bu anlaşma ile Mühendislik-Mimarlık Fakültelerimiz ve Lisansüstü Eğitim Enstitümüz gibi güçlü yanlarımızla katkı sağlayacağımız ortak bir payda oluşturmuş olacağız. Birlikte üreteceğimiz her bir değer, ilerici ve gelişmeye açık bir üniversite olan Eskişehir Teknik Üniversitesi sayesinde daha da anlam kazanmış olacak. Özellikle mimarlık, şehir planlaması ve tasarım gibi teknik alanlarda Eskişehir Teknik Üniversitesi ile başarılı çalışmalar yürüteceğimize inanıyorum. Bu iş birliğini yapmış olmaktan dolayı memnuniyet duyduğumu vurgulamak istiyor ve kapsamının daha da genişletilerek yola devam edileceğine inanıyorum” dedi. Açılış konuşmalarının ardından Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu ve Doğu Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aykut Hocanın’ın iş birliği protokolünü imzalamalarının ardından tören sona erdi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat