İŞÇİLER YOKSULLAŞTI

Gündem 2 Mayıs 2021 16:40
Videoyu Aç İŞÇİLER YOKSULLAŞTI
A
a

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle DİSK'e bağlı Genel İş Sendikası tarafından Tepebaşı Belediyesi Temizlik İşleri Şantiyesi'nde kutlama yapıldı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Koronavirüs önlemleri kapsamında bu yıl da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü alanlarda kutlanamadı. Bu nedenle DİSK'e bağlı Genel İş sendikası Tepebaşı Belediyesi Temizlik İşleri Şantiyesi'nde işçilerle biraraya gelerek, 1 Mayıs kutlaması gerçekleştirdi. İşçiler sık sık 'Yaşasın 1 Mayıs' sloganları attı.

HAKLARIMIZI İSTİYORUZ
 Daha sonra kısaca 1 Mayıs'ın tarihçesi ve önemine ilişkin konuşma yapan DİSK Eskişehir Bölge Temsilcisi Günay Ayaz, "Bugün 1 Mayıs işçi sınıfının birlik mücadele dayanışma günü. 1 Mayıs, Amerika'da 1880'li yıllarda doğdu. Hiç bir hakları yoktu işçilerin. İnsanlar fabrikaların çarklarında yoksulluk içinde yaşadı ama işçi sınıfı o dönemde ayağa kalktı. 8 saat çalışma hakkını kazandı. Bütün dünyada emekçiler haklarına kavuştu ama 4 işçi temsilcisi o dönemde öldürüldü. Bugün pandemi koşullarında işçi sınıfı, emekçiler çalışmak zorunda. Onlarca işçi yoksullaşmış durumda. Bizler kendi haklarımız için mücadele etmezsek haklarımızı koruyamayız ve kaybederiz" dedi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat