Europen 09 2022 Desktop

İsim sponsorluğunda gelişme yok

Gündem 4 Ağustos 2022 22:29
Videoyu Aç İsim sponsorluğunda gelişme yok
A
a

Eskişehirspor Başkanı Mehmet Şimşek yaptığı açıklamada kulüp lisansından forma satışına birçok konuya değindi. Başkan Şimşek isim sponsorluğu konusunda ise “İsim sponsorluğu konusunda AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan uğraşıyordu. Bir sonuç hala çıkmadı. Biz de uğraşıyoruz” dedi.

Store açma şansımız yok
Eskişehirspor Başkanı Mehmet Şimşek, yeni sezonda store açılıp açılmayacağının sorusunu, “Kulübün çarşıda kira vererek, elektrik ödeyerek, personel tutarak store açma şansı yok. Eskişehir’de aşırı forma satılmıyor. Kimse kimseyi kandırmasın. Astarı kılıfını geçer. Bir dükkan tarzında store açma şansımız yok. Kulüp olarak yok firmalar da yüksek maliyetler nedeniyle kabul etmiyor” şeklinde yanıtladı.
 
Formalar internetten satılacak
Forma satışı konusunda Lennas firmasıyla buldukları çözümü anlatan Şimşek, “Taraftara jest yapmak istiyorlar. Kulübün sanal bir dükkanı olacak. Buradan internet üzerinden satacağız. Stadyumun altında da satabiliriz. Çabalıyoruz, fikir üretiyoruz kulübe nasıl para sokabiliriz diye uğraşıyoruz. Lennas firmasına tekrar teşekkür ederim. Forma işini üstlendiler. Ticari beklentileri yok. Kendileri Eskişehirli değil. Hem utanıyoruz, hem gurur duyuyoruz. Değişik duygular içerisindeyiz” dedi.
 
Bir an önce temel atılmalı  
Geçtiğimiz aylarda müjdelenen ve Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılacak olan tesis projesi hakkında konuşan Şimşek, “Tesis projesini Başkanvekilimiz Erkan Koca ve yöneticimiz Hakan Sayın takip ediyor. En son bizden boş alanın harita ölçümlerini istediler. Ölçümler yapıldı muhakkak olmasını istediğimiz şeyleri bildirdik. Bakanlığa yollandı. Bakanlıkla sürekli görüşme yapıyorlar. Bir an önce ihaleye çıkıp temelinin atılmasını bekliyoruz” şeklinde konuştu.
 
Zihni Çalışkan uğraşıyordu   
Başkan Şimşek isim sponsorluğu konusunda ise, “İsim sponsorluğu konusunda AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan uğraşıyordu. Bir sonuç hala çıkmadı. Biz de uğraşıyoruz. Hiç Eskişehir’den aramıyoruz. Şehir dışından arıyoruz. Buluyor muyuz, buluyoruz. Çünkü Eskişehirspor’un adı hala büyük. Şehir dışından değil yurt dışından bile uğraşıyoruz. Artık bu kulüpte her şey şeffaf yapılıyor. Önümüze isim alabilecek noktaya geldik. Ama öyle bir talep şu an yok” ifadelerini kullandı.
 
Lisans eşittir transfer tahtası
Ulusal Kulüp Lisansından da bahseden Başkan Şimşek, “TFF Ulusal Kulüp Lisansı için ek süre tanıdı. Dosyalarımızı gönderdik. Dokümantasyon olarak Süper Lig kulüpleri de dahil en iyi hazırlayan bizim kulübümüz. Geçen sene Muhasebe Müdürümüz Gökay Mehmet Şahin sayesinde TFF’den teşekkür bile aldık. Kulüp lisansı eşittir transfer tahtası gibi bir şey. Alabilir miyiz bakacağız. Bu da zor bir şey. Geçen sene TFF’nin adalet kılıcı sadece Eskişehirspor’a vurdu. Diğer kulüpler alacak mı bakacağız. Yine sadece Eskişehirspor’a mı verecekler bakacağız. Sadece Eskişehirspor’a verirlerse yine söylüyorum adalet yeni dönemde de yoktur o zaman…” dedi.
 
Silmek isteyen alacağını siler
Kendisine yöneltilen soru üzerine eski yöneticileri ziyaret etme konusuna da değinen Başkan Mehmet Şimşek, “Bayramdan sonra eski yöneticileri ziyaret edeceğiz cümlesini ben demedim. Yönetici arkadaşlarım dedi. Ziyaret ediyorlar. Silmek isteyen zaten yıllardır siler. Silenlere teşekkür ediyoruz. Silmeyenlerin de kendi tasarruflarıdır. Silenlere teşekkür ederiz” ifadelerine yer verdi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat