Europen 09 2022 Desktop

İŞLERİMİZ YARI YARIYA DÜŞECEK!

Gündem 26 Aralık 2022 16:15
Videoyu Aç İŞLERİMİZ YARI YARIYA DÜŞECEK!
A
a

1 Ocak itibariyle berber ve kuaförlerin pazar günü kapalı olacak olmasına ilişkin konuşan kuaförler, en yoğun oldukları günün pazar olduğunu ve kapattıkları taktirde işlerin yarı yarıya düşeceğini söyledi. Müşteriler de pazar günü kuaför ve berberlerin kapatılmasını istemediğini belirtti.

Berber ve kuaförler 1 Ocak’tan itibaren pazar günleri kapalı olacak. Dükkanlarını pazar günü kapatmak istemediğini söyleyen kuaförler, işlerinin en yoğun olduğu günün pazar olduğunu, bu nedenle kararın gözden geçirilmesi gerektiğini ifade etti. Özellikle çalışan kadınların pazar günleri kuaföre geldiğini anlatan vatandaşlar ise, çalışan kadınların hizmet alma noktasında mağdur edileceğini belirtti.

“DÜĞÜN SEZONUNDA SIKINTI YAŞARIZ”
Kararın güzel olduğunu fakat düğün sezonunda sıkıntı yaşayabileceklerini söyleyen kuaför Erhan Akkaya, “Sonuçta herkesin ailesi var. Pazar günleri çocuklarıyla vakit geçirmesi güzel bir şey. Ama tabi ki gelin sezonunda ister istemez sıkıntı yaşayacağız. Onları da atlatacağımızı düşünüyorum. Yaz sezonunda değişiklikler yapılabilir. Düğün sezonunda pazar günleri açık oldun isterim” diye konuştu.

PAZAR KAPATILMASIN
Pazar günleri dükkanını açmak istediğini belirten kuaför Canan Yolaçan, “İşlerimizi etkileyecek. Hafta sonu çalışan bayanların kesimi yarı yarıya düşecek. Kesinlikle pazar günleri kapatılmasını istemiyoruz. Bunun için uğraştık. İmzalar attık ama hiçbir şekilde yararı olmadı. Pazar günleri açmak istiyoruz. Herkes haftanın bir günü istediği zaman kapatsın. Ama hafta sonu kuaförler kapanmasın. Pazar günleri kapandığı zaman ben bu elemanları gelin başına çağırdığım zaman hafta içi nasıl izin vereceğim?” şeklinde konuştu.

“İŞLER YARI YARIYA DÜŞER”
Pazar günü en yoğun oldukları gün olduğunu ve kapatınca işlerinin düşeceğini anlatan kuaför Onur Türkeş, “Bizim gelinlerimizin çoğu pazar gününe alınmış randevular. Hem insanlar hem biz kuaförler sıkıntıya düşeceğiz. Bizim en yoğun olduğumuz gün pazar. Boya, topuz vs. kapalı olduğu zaman bizim işlerimiz yarı yarıya düşüş sağlayacak. Pazar günü izin alıp çalışınca, elemana hafta içi izin vermem gerekecek. Bu da iç karışıklığa neden olacak. Ben pazar günleri açık olmasını istiyoruz. En yoğun olduğumuz gün kapatırsak, işler yarı yarıya düşer. O zaman da personel eksilmesine gitmek zorunda kalırız” ifadelerini kullandı.

“HİZMET ALMA HAKKIM YOK EDİLDİ”
Karardan rahatsızlık duyduğunu söyleyen müşteri Mukadder Kutsal, “Çalışıyorum. Sadece pazar günü kuaföre gelebiliyorum. Bu tür işlere hafta içi vakit ayıramıyorum. Çalışan kadınların başka zamanı yok. Hangi mantıkla böyle bir karar alındı, şaşkınım. Özel günler, doğum günü, nişan, düğün genelde hafta sonları olur. İnsan hizmet alamayacak. Benim hizmet alma hakkım da yok edildi” dedi.

“BİZ BU KARARA KARŞIYIZ”
Müşteri Gülsoy Ertem Güleç ise, “Bu karardan rahatsızız. Pazar günleri genelde herkes izinli oluyor. Hafta içi kadınlar çalıştığı için yoğunluk pazar günü oluyor. Çalışan kadınlar için çok zor olacak bence. Biz bu karara karşıyız” diye konuştu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat