Europen 09 2022 Desktop

İSMAİL TÜRK BAŞKAN ADAYLIĞINDAN ÇEKİLDİ

Gündem 13 Ocak 2023 16:54
Videoyu Aç İSMAİL TÜRK BAŞKAN ADAYLIĞINDAN ÇEKİLDİ
A
a

İYİ Parti’de yapılacak olan il başkanlığı kongresi için adaylığını açıklayan İsmail Türk, adaylıktan çekildiğini açıkladı.

15 Ocak günü gerçekleşecek kongrede il başkanlığı için aday olmayacağını açıklayan İsmail Türk şunları söyledi: “Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener ve Genel İdare Kurulumuzun, 2023 seçimlerine yenilenmiş, güçlü, motivasyonu yüksek, enerjik teşkilat yapılarıyla girilmesi ve seçimlerden birinci parti çıkma hedefinin gerçekleştirilmesi amacıyla aldıkları kongre kararı sonrası, partimizin Eskişehir Kurucu İl Yönetiminden başlayarak  Tepebaşı İlçe başkanlıkları dahil kesintisiz olarak aldığım görevler ve verdiğim hizmetlerin şahsıma yüklediği sorumluluk gereği İYİ Parti Eskişehir İl Başkanlığına adaylığımı açıklamıştım.” 
İYİ Parti’nin güçlü bir parti olduğunu söyleyen ve ilçe kongreleri sonrası böyle bir karar aldığını açıklayan Türk, “İlçe kongreleri sonrasında, partimizin il delege yapısı ve iradesi ortaya çıkmıştır. Çıkan iradeyi okumak, anlamak, saygı göstermek ve iradeye uygun davranmak, sorumluluk sahibi her İYİ Partilinin görevidir. Bu anlayış çerçevesinde, İYİ Parti İl Başkan adaylığından çekiliyorum.” dedi. HM 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat