Europen 09 2022 Desktop

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ ŞART

Gündem 8 Mart 2023 15:10
Videoyu Aç İSTANBUL SÖZLEŞMESİ ŞART
A
a

Eskişehir Barosu Kadın Hakları Komisyonu Başkanı Avukat Eylem Karacasu, toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması için var güçleriyle çalıştıklarını söyledi. Eylem Karacasu, İstanbul Sözleşmesi’nin bir an önce hayata geçmesi gerektiğini ve kadınların haklarının korunması gerektiğini söyledi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
“Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü bu yıl depremin yıkıcı gölgesinde, kaybettiğimiz canlar için mücadeleye devam ederek karşılıyoruz.” diyen Avukat Eylem Karacasu, “Bir kez daha Medeni Kanun’a ve 6284 sayılı Yasa’ya dokunulmamasını, İstanbul Sözleşmesi’nin yeniden yürürlüğe konulmasını, yasaların etkin bir şekilde uygulanmasını ve toplumsal cinsiyet eşitsizliğini ortadan kaldıracak politikaların oluşturulmasını talep ediyoruz.” dedi.   
Dayanışmanın her geçen gün büyüdüğünü söyleyen Eylem Karacasu, “Türkiye Barolar Birliği Kadın Hukuku Komisyonu olarak; uzun mücadeleler sonucunda elde edilmiş kadın hak ve kazanımlarında kayba neden olacak her türlü girişimin karşısında olacağımızı bir kez daha ifade ediyor, kadın haklarının teminatı olan Atatürk Devrimlerine ve Laik Cumhuriyetimize bağlılıkla, mücadelemizi ve dayanışmamızı sürdüreceğimizi kamuoyuyla paylaşıyoruz.” ifadelerini kullandı. HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat