Europen 09 2022 Desktop

İSTİKRAR İÇİN ÖNEMLİ BİR ADIM

Gündem 21 Ekim 2022 15:53
Videoyu Aç  İSTİKRAR İÇİN ÖNEMLİ BİR ADIM
A
a

AK Parti Eskişehir Milletvekili ve Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Üyesi Emine Nur Günay, AKPM toplantısına ilişkin değerlendirmede bulundu.

Günay, yaptığı yazılı açıklamada, bir hafta boyunca süren Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Güz Dönemi Toplantısının tamamlandığını belirterek, Avrupa'da gündemde olan tüm konuların bir şekilde Türkiye'yi ilgilendirdiğini kaydetti.

GÜVEN YENİDEN İNŞA EDİLECEK
Genel kurul toplantısında Batı Balkanlar ile ilgili Türkiye'nin duruşunu net şekilde ifade ettiğine değinen Günay, şunları bildirdi: "Batı Balkanlar'da genişleme sürecini desteklediğimizi, bunun hem bölge ve AB hem de kıta için bir kazanım olduğunu vurguladım. Diğer yandan Avrupa genişlemesinin gündemden düştüğü, aşırı milliyetçiliğin, ırkçılığın ve İslam karşıtlığının güçlendiği bir dönemde tekrar Avrupa vizyonunu güçlendirecek ve Avrupa demokratik değerlerine güveni yeniden inşa edecektir. Bölgede hakimiyet kurmak için müdahale eden üçüncü tarafları da engelleyecek, güvenlik ve istikrar için önemli olan bir adım olacaktır."

ANLAMSIZ BÖLÜMLER
Emine Nur Günay, AKPM Denetim Komitesinin hazırladığı Türkiye raporunda anlamsız bölümler olduğuna dikkati çekerek, "Örneğin adil ve özgür seçimlerin garanti altına alınması çağrısı oldukça ilginç. Türkiye'de seçimlere katılım oranı ve seçim ortamı göz önüne alındığında, halkın iradesi özgür ve adil biçimde sandığa yansıyor. Dezenformasyon Yasası'nın AİHM tarafından güvence altına alınan ifade özgürlüğüne engel olacağı iddia ediliyor. Oysa AB'de yürürlüğe girecek Dijital Hizmetler Yasası ile amacı aynı, nefret söylemi, dezenformasyon ve sahte ürünlere karşı daha hızlı ve daha iyi önlemler almak." ifadelerini kullandı. AA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat