Europen 09 2022 Desktop

İSYANIMIZI RENGARENK KUŞANDIK

Gündem 8 Mart 2023 15:11
Videoyu Aç İSYANIMIZI RENGARENK KUŞANDIK
A
a

Eskişehir Bilecik Tabip Odası Kadın Hekimlik ve Kadın Sağlığı Komisyonu üyeleri 8 Mart nedeniyle yaptıkları açıklamada, “Yaşanan deprem, var olan krizleri ve eşitsizlikleri derinleştirdi.” dedi.

Nüfusun bir bölümü zorunlu göç ile çevre illere ve metropollere gelmek zorunda kaldı.” diyen ürünler cinsiyet eşitsizliğinin her geçen gün arttığını buna dur demek için dayanışmayla örgütlenmek gerektiğini söyledi.
Komisyon üyeleri, “Kalabalık hanelerde yaşama devam etmeye çalışıyorlar. Göç edecek koşulları olmayanlar da hâlâ barınma, beslenme sağlanmadığı ve hijyen şartlarının dahi oluşturulamadığı, güvenliksiz çadır kentlerde ve insanlık onuruna yakışmayacak koşullarda yaşamını sürdürmeye çalışıyor. Geriye kalan nüfus ise dağınık bir biçimde sosyal olanaklara ulaşamadan, derme çatma seralarda yaşam mücadelesi veriyor. Nüfusun bir bölümü hâlâ kayıp, enkazdan kurtarılan kayıp olan yüzlerce çocuk var. Kayıp çocukların akıbetini soruyoruz, sesimiz boş kuyulardan bize geri yansıyor, aile bakanı durumu olağanlaştıran ve sıradanlaştıran söylemlerde bulunuyor. Bizler iradesini, isyanını rengarenk kuşanan kadınlarız. Yasımızı yaşarken çürümüş düzenin ortasında yeni yaşamın tohumlarını bizler ektik. Onun filiz verip dalları ile yaşamı kuşanmasının sorumluluğunu taşıyoruz.” açıklamasını yaptı. HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat