Europen 09 2022 Desktop

İTFAİYE TEŞKİLATI 308. YAŞINDA

Gündem 28 Eylül 2022 14:26
Videoyu Aç İTFAİYE TEŞKİLATI 308. YAŞINDA
A
a

Her türlü felaket ve acil durumda kendi hayatlarını hiçe sayarak büyük bir fedakarlıkla çalışan itfaiye teşkilatı kuruluşunun 308. yılını kutluyor. Yangından Korunma ve İtfaiye Haftası etkinlikleri kapsamında Vilayet Meydanı’nda geniş katılımlı bir tören düzenlendi.

TÖREN DÜZENLENDİ
Vilayet Meydanı’nda yapılan törene Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce, Genel Sekreter Yardımcıları Deniz Kaplan ve Senem Ekinci, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Aykut Hamzaçebi, daire başkanları, AFAD görevlileri, AKUT ekibi ve itfaiye personeli katıldı.  Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasının ardından törende bir konuşma yapan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Aykut Hamzaçebi, “Öyle bir meslek gurubu düşünelim ki; her gün görevi esnasında canı ile sınav versin ve kendi canını bir başka insanın ya da canlının hayatını kurtarmaya adasın. Bugün arkanızda onurlu bir şekilde gururlu ve dimdik duran itfaiye personellerimiz sadece görevlerinin ana fikri olarak özetlenebilecek bu kutsal amaçlarıyla bile kalplerimizin en müstesna yerinde olmayı hak ediyorlar. Bu kutsal görevi kendilerinden evvel yerine getirmiş büyüklerinden devralarak, aynı temiz ve saf duygularla görevlerini fedakârca ve cansiperane icra eden ve kendilerini de ateş savaşçıları olarak tanımlayan değerli itfaiye personelimi yürekten kutluyorum” dedi.

GURUR DUYUYORUM
Konuşmaların ardından tören sona ererken, Büyükşehir Belediyesi binası önünde günün anısına fotoğraf çektirildi. Daha sonra İtfaiye Teşkilatı’nın kuruluş yıldönümü nedeniyle Büyükşehir Belediyesi’nde pasta kesimi yapıldı.  Burada itfaiye personelini kutlayan Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, “Özveri ile hayatı pahasına görevini yaparak modern teçhizat ve donanımlı personeliyle yalnızca yangınlarda değil, deprem, sel, fırtına gibi afetlerde de vatandaşlarımıza yardım elini uzatan itfaiye teşkilatımızın Yangından Korunma ve İtfaiye Haftasını kutluyorum. İtfaiyemiz, başta eğitim kuruluşları olmak üzere tüm kamu ve özel kuruluşlara verdiği eğitimler ile yalnızca yangınlara müdahale etmekle kalmıyor, halkımızı yangınların önlenmesi konusunda da bilinçlendiriyor. Bu eğitimlerin en az yangınla mücadele çalışmaları kadar önemli olduğuna inanıyorum. Ayrıca son dönemde Akdeniz ve Ege başta olmak üzere diğer illerimizde çıkan orman yangınları ve sel başta olmak üzere yaşanan afetlerde yaraların sarılmasına verdiğiniz mücadele için sizlere teşekkür ediyorum. Ateş savaşçıları, sizlerle gurur duyuyorum” dedi. Yapılan kutlama konuşmalar sonrası pasta kesimi ile sona erdi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat