KABUKCUOĞLU’NDAN İŞÇİLERE DESTEK...

Gündem 4 Temmuz 2022 16:29
Videoyu Aç KABUKCUOĞLU’NDAN İŞÇİLERE DESTEK...
A
a

İYİ Parti Milletvekili Arslan Kabukcuoğlu, Eskişehir Atışkan Alçı Fabrikası’nda greve çıkan Kristal-iş sendika üyelerine destek ziyareti gerçekleştirdi. Kabukcuoğlu, işçilerin haklarını almaları için elinden geleni yapacağını söyledi.

Eskişehir'de Kristal-İş sendikasının örgütlü olduğu Atışkan Alçı fabrikasında işçiler greve çıktı. Sendika ve Atışkan Alçı patronları ile yapılan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşmaya varılamamasından ötürü Kristal iş sendikası 16 Haziran'da grev kararı astı. Tanınan sürede anlaşma sağlanamaması üzerine işçiler greve çıktılar. Sabah 9.00'da fabrika önünde buluşan işçiler grev pankartını coşkulu bir şekilde fabrikaya astılar. İşçiler sık sık "Zafer direnen emekçinin olacak", "İş ekmek yoksa barış da yok", "Sadaka değil hakkımızı istiyoruz" sloganları attılar.
Milletvekili Kabukcuoğlu, “Kristal-iş sendika üyesi işçilerimizi ziyaret ederek, taleplerini dinledik. Dileriz ki kısa zamanda talepler karşılanır ve işçi kardeşlerimiz işinden, iş yeri ise üretiminden geri kalmaz” dedi. Kabukcuoğlu, işçilerin haklarını almaları için elinden geleni yapacağını söyledi. HM1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat