Europen 09 2022 Desktop

Kaça kapanır konuşulsaydı listeler yarışıyor olurdu

Spor 8 Ocak 2023 22:26
Videoyu Aç Kaça kapanır konuşulsaydı listeler yarışıyor olurdu
A
a

ES TV’ye konuşan Eskişehirspor Taraftarlar Birliği Başkanı Murat Diri, “Sezon başından beri borç kaça kapanır konuşulup anlaşılsaydı şu an burada listeler yarışıyor olurdu. Transfer çözüm değil. Dosyaları ortadan kaldırmamız lazımdı” dedi.

Kıvranacağımızı söyledik
Eskişehirspor Taraftarlar Birliği Başkanı Murat Diri, ES TV’ye konuştu. Diri’nin açıklamaları şu şekilde; “Artık son 5 yıldırt insanlar bu tabloya alıştı. İnsanlar artık ilk kongre nasılsa kimse gelmez diyorlar. Ortada liste de yok. Mevcut yönetim transferi açmak için kongre kararı da almadan önce çalışmaya başlamıştı. Bizler de bir şeyler söylemiştik. İnsanlar bizi sanki transferin açılmasına karşıymışız gibi algıladı ama para yok, para olmadan bu işin olmayacağını son noktaya gelip yine böyle kıvranacağımızı söyledik.”
 
Transferi açmak mümkün değildi
“31 Ağustos gecesi yaşananlar ortada. İyi niyetle bir şey yapılmaya çalışılıyor ama mevcut durum ortada. Eskişehirspor’un transferi açabilmesi mümkün değildi. Biz ne dedik, daha önce mevcut yönetime sezon başında, burada genel kurulda şirketleşme için önerge verdik. Bunu neden vermiştik? Zaten Eskişehirspor yok olmak üzere. Kimse para vermiyor. Buranın dipsiz kuyu olmadığını göstermemiz lazımdı. Bu bağlamda bu kararı alıp borcun kaça kapanacağını camiaya sunmamız gerekiyordu 4-5 aylık süreç içinde. İnsanlar transferi açmamız şart diyor. Evet transfer açmamız şart ama mevcut durumda bunu nasıl yapacaksın para yok.”
 
Yine kaldık baş başa
“6-7 aydır maaş alamaya çocuklar var. Asgari ücret bile ödeyemezken transfer yapalım söylemi havada kalır. Sezon başından beri kaça kapanır diye konuşulup anlaşılsaydı şu an burada listeler yarışıyor olurdu. Bu borcun şu rakama bittiğini insanlara gösterebilseydik taşın altına elini sokarlardı. Transfer çözüm değil. Dosyaları ortadan kaldırmamız lazımdı. En kolay da bu dönemde olurdu maalesef yapamadık. Yine kaldık baş başa. Bunun için zaten sezon başında anlaşmıştık. Bir yol haritası belirlemiştik. Ama ne oldu transferi açalıma döndü.”
 
Neyle transfer yapacağız?
“12-13 imza kaldı 1 buçuk milyona açılır deniyor. Bu parayı bile bulamayan bir noktada biz neyle transfer yapacağız? Kimse de öne çıkmıyor çünkü biri öne çıksa icralar üstü üste yağıyor. Kaptan Sezgin Coşkun da buna dahil. Bir şey için mücadele ettiler ama olmadı. Bu borcun kaça kapanacağı konusunda onun öncülük etmesini beklerdik. Diğer arkadaşlarını aramasını eklerdik ama bunun kabul görmeyeceğini transferi açmanın daha kolay olacağını söyledi bu yolu izlediler, gelinen noktada başarısız oldundu.”
 
Yönetim de yok aday da yok
“Tüm futbol ailesine söylüyorum içinde bulunduğumuz durumu görsünler. Ortada borcu kaldırabilecek yönetim de yok aday da yok. Gelin pazarlığı yapın camianın önünü açın. Kulüp kapansa zaten para alamayacaksınız. Herkesten ricamız bu anlaşma ortamını sağlasınlar. Taraftarımız diyor yeni Eskişehirspor muhabbetti var. Bizim yeni Eskişehirspor’a dahilimiz olsa son deplasmana 4 kişi gittik, bize bunu söyleyenlerin hiçbirisi o deplasmanda yoktu. Biz bu arma için sonuna kadar mücadele ederiz, alacaklılardan da insaf bekliyoruz.”
 
Hayal satmaya gerek yok
“Süper Lig’de burada listeler yarışıyordu, kavgalar çıkıyordu. Gelinen noktada biz yine buradayız, Süper Lig’e çıksak da burada olacağız. Ekipler bir şey yapıyordur yapmıyordur, burada kim ne yaparsa yapsın hepsinin son noktada bu borçta indirim yapılmadığı sürece buraya gelme ihtimalleri, alacaklıların da para alma ihtimalleri yok. Eskişehirspor’un yaşama ihtimali de yok. Hayal satmaya gerek yok. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat