KADIN KOOPERATİFLERİ İÇİN EĞİTİM DÜZENLENDİ

Gündem 16 Aralık 2021 16:16
Videoyu Aç KADIN KOOPERATİFLERİ İÇİN EĞİTİM DÜZENLENDİ
A
a

TOBB Eskişehir İl Kadın Girişimciler Kurulu’nun ev sahipliğinde düzenlenen eğitim programında kadın kooperatiflerine ihtiyaç duydukları konularda eğitim düzenlendi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Ticaret Bakanlığı ile Migros Akademisi işbirliğinde, TOBB Eskişehir İl Kadın Girişimciler Kurulu ve Eskişehir Ticaret İl Müdürlüğü’nün desteğiyle Kadın Kooperatifleri Eğitim Programı düzenlendi. ETO Meclis Salonu’nda düzenlenen program öncesinde konuşan Eskişehir Ticaret İl Müdürü Cemil Kürkçü, kadın girişimcilere devletin verdiği desteğin artarak devam ettiğini belirterek, kadın girişimcilere kapılarının her zaman açık olduğunu dile getirdi. Kadın kooperatiflerinin gelişmesine önem verdiklerini kaydeden Kürkçü, Ticaret İl Müdürlüğü olarak daha önce kadın kooperatiflerine yönelik proje odaklı destek verdiklerini hatırlattı. 

DEVAM EDECEĞİZ
Toplantıda konuşan TOBB Eskişehir İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Elif Gürkaynak ise, kurul olarak kadın girişimci sayısının artması için mesai harcadıklarını belirterek, hem Eskişehir’in hem de ülkemizin hedeflerine ulaşmasının yolunun girişimci sayısının artmasından geçtiğini ifade etti. Kurul olarak girişimcileri cesaretlendirecek proje ve faaliyetlere devam edeceklerinin altını çizen Gürkaynak, programın düzenlemesinde pay sahibi olan kurum ve kuruluşlara teşekkür etti. 

EĞİTİM VERİLDİ
Migros Kadın Akademisi tarafından hazırlanan ve gün boyu süren eğitim programında Yazar ve Kişisel Dönüşüm Danışmanı Aret Vartanyan ile Ticaret Bakanlığı uzmanları eğitim verdiler. Programda Kalite Yönetim Sistemleri ve Belgeleri, Ürün Belgeleri (Organik Tarım, Coğrafi İşaretler, Helal Gıda), İyi Tarım Uygulamaları, Taze Meyve Sebze Takip Sistemi, Hal Kayıt Sistemi, Black Chain Sistemi, Migros Pazarlama Sunumu, Mevzuat Eğitimi konuları işlendi. HM


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir