KADINA YAŞAM HAKKI SERGİSİ KAPILARINI AÇTI

Gündem 7 Aralık 2021 14:45
Videoyu Aç KADINA YAŞAM HAKKI SERGİSİ KAPILARINI AÇTI
A
a

Odunpazarı Belediyesi, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü nedeniyle Odunpazarı Belediyesi Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde (YKSM) Kadına Yaşam Hakkı Sergisi düzenledi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Neri Mor Kar’ın eserlerinden oluşan “Kadına Yaşam Hakkı Sergisi” 19 Aralık 2021 Pazar Gününe kadar açık olacak. Odunpazarı Belediyesi, Türk Kadını’na seçme ve seçilme hakkı verilişinin 87’nci yıldönümünü ve Dünya Kadın Hakları Günü nedeniyle “Kadına Yaşam Hakkı Sergisi” düzenledi. Kadına yönelik şiddete dikkat çekilen sergi, Neri Mor Kar’ın (Neriman Karşanbaş) 40 yağlıboya, seramik, karışık ve akrilik eserlerinden oluşuyor. 

KADINLARA İTHAF ETTİ
Serginin açılışında konuşan Neri Mor Kar, Mustafa Kemal Atatürk’ün 5 Aralık’ta kadınlara birçok Avrupa ülkesinden daha önce verdiği seçme ve seçilme hakkının çok büyük bir devrim olduğunu söyledi. “Bunu birlikte kutlamanın mutluğunu duyuyorum” diyen Kar, sergiyi başta Ceren Özdemir olmak üzere erkekler tarafından katledilen tüm kadınlara ithaf etti. Kar, “Bundan sonra hiçbir kadın öldürülmesin, kendi seçimlerini yapabilsin” dedi. Kadına Yaşam Hakkı Sergisi, 19 Aralık 2021 gününe kadar ziyaret edilebilir. HM


 
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir