KADINLAR GÜVENDE DEĞİL

Gündem 5 Ağustos 2021 16:59
Videoyu Aç KADINLAR GÜVENDE DEĞİL
A
a

Mustafa Murat Ayhan tarafından öldürülen Azra Gülendam Haytaoğlu için açıklama yapan İYİ Parti Kadın Politikaları İl Başkan Yardımcısı Minever Sezer, “Yargıda erkek egemen zihniyetin izleri silinmedikçe iyi hal ve tahrik indirimleri canilere bol keseden savruldukça bu ülkede hiçbir kadın ve çocuk güvende değildir” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Antalya'da 28 Temmuz'dan beri haber alınamayan 21 yaşındaki Akdeniz Üniversitesi öğrencisi Azra Gülendam Haytaoğlu, Kepez'de bir ormanlık alanda ölü bulundu. Polisin yaptığı inceleme sonrasında gözaltına alınan 48 yaşındaki Mustafa Murat Ayhan, Haytaoğlu'nu öldürdüğünü itiraf etti. Artan kadın cinayetlerine yönelik basın açıklaması yapan İYİ Parti Kadın Politikaları İl Başkan Yardımcısı Minever Sezer, “Geçtiğimiz günlerde bir erkek tarafından tecavüze uğradıktan sonra vahşice katledilen Azra Gülendam Haytaoğlu ve Kahramanmaraş’ta cesedi bulunan öğretmen Emine Gökkız’ın ölüm haberi ülkemizde kadına yönelik şiddetin cezasının hiçbir şekilde caydırıcı olmadığını bir kez daha gün yüzüne çıkmıştır” diye konuştu.

ÇİRKİN ZİHNİYETTEN KORUNMALI
İYİ Parti olarak kadına yönelik şiddete karşı mücadele etmeye devam edeceklerini ifade eden Sezer, “Yargıda erkek egemen zihniyetin izleri silinmedikçe iyi hal ve tahrik indirimleri bu canilere bol keseden savruldukça bu ülkede hiçbir kadın ve çocuk güvende değildir. Genel Başkanımız Meral Akşener’in dediği gibi; çirkin zihniyetleriyle kadına şiddeti meşrulaştıran kişilerle olan mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz. Böylece bir kez daha buradan haykırıyoruz, kadına yönelik şiddeti, cinayeti ve tecavüzleri ortadan kaldırmaya yönelik gerçekçi ve yaptırıcı yasalar bir an önce yürürlüğe girmeli, İstanbul Sözleşmesi yeniden uygulanmalı; kanun uygulayıcılar bu tarz eylemlerde her türlü yaptırımı uygulayarak kadınlarımızı ve çocuklarımızı bu çirkin zihniyetten korumalıdır” şeklinde konuştu. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat