Europen 09 2022 Desktop

KADINLAR TAMİRİ ÖĞRENİYOR

Gündem 22 Aralık 2022 14:46
Videoyu Aç KADINLAR TAMİRİ ÖĞRENİYOR
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Eşitlik Birimi tarafından toplumsal cinsiyette eşitlik sağlamak amacıyla açılan kurslardan biri olan “Kadınlara Tamir Kursu” eğitimleri başladı.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sanat Meslek Eğitim Kursları (ESMEK) Meslek Edindirme ve Eğitim Merkezi’nde başlatılan kursa 14 kadın katılıyor. Kursta kadınlara, lamba, sigorta tamiri, avize takma, sehpa tamiri ve montajı, çerçeve takma, musluk tamiri gibi eğitimler veriliyor.
Kursun başlangıcında kursiyerlerle bir araya gelen Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Hale Kargın, evde tamir işlerinin cinsiyeti olmadığını, erkeklere yüklenen ve kadınları ricacı konuma getiren evde tamir ve bakım işlerinin kadınlara biçilmiş toplumsal cinsiyet rolleri olduğunu, eğitim ile bu rollerde eşitlik sağlanabilmesinin mümkün olduğunu belirterek kursiyerlere başarılar diledi. Büyükşehir Belediyesi ve çalışanlarına bu tür eğitimler düzenledikleri için teşekkür eden kursiyerler de, eğitimlerin tamamlanmasıyla birlikte evde temel tamir işlerini kendilerinin yapabileceklerini ifade ettiler. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat