KADINLAR ÜRETİM HAKKINDA BİLGİLENDİRİLDİ

Gündem 13 Aralık 2021 15:05
Videoyu Aç KADINLAR ÜRETİM HAKKINDA BİLGİLENDİRİLDİ
A
a

Odunpazarı Belediyesi tarafından kimyasal gübre kullanılması sonucunda artan toprak kirlenmesinin önüne geçilmesi için hayata geçirilen Solucan Gübresi Üretim Tesisini, Kırmızıtoprak Mahallesi’nde yaşayan ve evlerinde kompost üretimi yapan kadınlar ziyaret etti.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Yetkililere merak ettikleri konularla ilgili sorular soran kadınlar, yetkililerden solucan gübresi üretimi ile ilgili teknik bilgiler aldı. 
Gübre fiyatlarının, kur fiyatlarına bağlı olarak sürekli arttığı günümüzde, toprak yapısının yenilenmesine de yardımcı olan solucan gübresinin önemi her geçen gün daha çok artıyor. Sürdürülebilir ve çevreci tarım politikaları ile dikkatleri üzerine çeken Odunpazarı Belediyesi’nin hayata geçirdiği Solucan Gübresi Üretim Tesisi, Eskişehir’de kompost üretimi yapan kadınları ağırladı.  Kırmızıtoprak Mahallesi Muhtarı İsmail Sarıkaya ile beraber Solucan Gübresi Üretim Tesisi’ni gezen kadınlar, Solucan Gübresi Üretimi Tesisi ve ana birimleri hakkında yetkililerden bilgi aldı. Odunpazarı Belediyesi yetkilileri, ziyaretçilerine kompost üretimi ve kaynağında atık ayrıştırma konularında da bilgi verdi. HM


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir