KADINLAR YETENEKLERİNİ ODUNPAZARI’NDA KEŞFETTİ

Gündem 21 Nisan 2022 15:48
Videoyu Aç KADINLAR YETENEKLERİNİ ODUNPAZARI’NDA KEŞFETTİ
A
a

Üniversite Evleri Kadir Akkaş Halk Merkezinde açılan ‘pastacılık atölyesi’ kadınlar tarafından yoğun ilgi görüyor.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Halk merkezleri açarak kadınlar için atölyeler düzenleyen Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’a teşekkür eden kadınlar, “Buradan faydalanıyoruz, çok teşekkür ediyoruz ona” dedi.

MUTFAĞA DAİR
Odunpazarı Belediyesi 15 mahallede açtığı 16 halk merkezi ile kadınlara hizmet etmeyi sürdürüyor. Gültepe Mahallesinde bulunan Üniversite Evleri Kadir Akkaş Halk Merkezinde açılan atölyelerle kadınlar hem yeni meslekler ediniyor, bir arada kaliteli zaman geçiriyor, hem de kişisel gelişimlerine katkıda bulunuyor. Kadir Akkaş Halk Merkezinde bulunan atölyelerden biri de ‘pastacılık atölyesi’. Atölye ile hamur yoğurmayı, pasta ve tatlı çeşitlerini, ekmek ve poğaça yapmayı öğrenen kadınlar, iftar da ne yapacağım derdinden de kurtulmuş. Atölye de öğrendiklerini sofraya taşıyan kadınlar, bu durumdan da en çok evdekilerin memnun olduğunu belirtiyor. Kadınlardan atölye sayesinde ilkleri yaşayan da var, kendini keşfettiğini hatta yalnızlığının sona erdiğini söyleyen de. Ama hepsinin ortak noktası birlikte üretmekten, kaliteli zaman geçirmekten duydukları mutluluk. Röportaja gittiğimiz gün, atölyede işlenen konulardan biri de ‘Ramazan Pidesi’ idi. 

TEŞEKKÜR ETTİLER
Atölye katılımcılarından Türkan Sayın, Ekim ayından beri Pastacılık atölyesini takip ediyor. Sayın, 74 yaşı ile atölye katılımcılarının en kıdemlisi. “Burada pastayla ilgili tüm şeyleri öğrendik. Kurabiye, börek, kek, yaş pasta gibi pastacılıkla ilgili bir takım hamur işleri yapıyoruz” dedi.

“İLK DEFA AÇTIM”
Bir diğer atölye katılımcısı da Birsen Budak. Budak’ın en büyük mutluluğu ise atölyede öğrendiklerini evde yapmak. Daha önce kek yapabildiğini ancak hamur yoğurmasını ve açmasını bilmediğini anlatıyor Budak: “Hamur yoğurmayı da öğrendim. İlk defa hamur yoğurdum ve açtım. Su böreği bile yaptım.” Atölyenin kendisine çok şeyler kattığını belirten Budak, Başkan Kurt’a teşekkür ederek “Ben, 26 yıldır burada oturuyorum. Burası atık bir binaydı. Sağ olsun Kazım Başkan, bu binayı bizim için işler bir hale getirdi. Biz de buradan faydalanıyoruz, çok teşekkür ediyoruz ona. Sağ olsun” dedi.  

 “BURAYA GELİNCE KENDİMİ KEŞFETTİM”
Bir başka atölye katılımcısı da Yüsra Duran. Yüsra Duran da hamur açmayı pastacılık atölyesinde öğrenen kursiyerlerden. “Çok güzel yaş pastalar yapıyoruz, şeker hamurundan pastalar yapıyoruz, butik pastalar yapıyoruz” dedi. HM
 
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir